NOCO Boost MAX - 6250 A do rozruchu akumulatorów | MOTOFAKTOR

NOCO Boost MAX - 6250 A do rozruchu akumulatorów

person Redakcja 25/11/2021

Firma NOCO wprowadziła na rynek zmodernizowany model uniwersalnego boostera do akumulatorów 12 V i 24 V linii Boost MAX.

Postęp technologiczny przełożył się nawet na tak proste w działaniu elementy, jak kable rozruchowe do akumulatorów pojazdów mechanicznych. Ich główną uciążliwością była konieczność podłączenia do drugiej, sprawnej baterii. Z czasem zaczęto tworzyć alternatywę w postaci “walizkowych” urządzeń rozruchowych. Obecna miniaturyzacja elektroniki pozwala oferować bardziej kompaktowe i o wiele wydajniejsze rozwiązania. Przykładem na to jest seria boosterów amerykańskiej firmy NOCO.

 

W ofercie znajdują się modele, z których skorzysta kierowca, jak i potężnej mocy rozwiązania do profesjonalnego zastosowania. W ostatnim czasie firma NOCO wprowadziła na polski rynek dwie pozycje z serii MAX: GB250+ do akumulatorów 12 V i GB251+ do 24 V. Kolejnym boosterem jest zmodernizowana wersja GB500+ do obsługi akumulatorów kwasowo-ołowiowych zarówno samochodów osobowych, jak i pojazdów ciężarowych, autobusów, maszyn i urządzeń rolniczych bądź budowlanych.

 

Jego działanie opiera się na tych samych, co w pozostałych modelach, rozwiązaniach. Z tą różnicą, że w pierwszej kolejności użytkownik musi manualnie ustawić przełącznik na wartość napięcia – 12 V lub 24 V. Następnie zakładana jest jedna para zacisków, które zabezpieczono przed skutkami odwrotnego podłączenia biegunów (autorska technologia Ultra Safe 2.0). W przeprowadzeniu auto testu akumulatora pomaga wbudowany cyfrowy woltomierz. Wyróżnikiem boosterów NOCO jest możliwość – dzięki ręcznie wzbudzanej funkcji override – podjęcia próby rozruchu akumulatora, w którym napięcie spadło poniżej krytycznej wartości 2 V.

 

Wbudowana w GB500+ bateria litowa ma pojemność 266 Wh i dysponuje szczytowym prądem rozruchowym o wartości 6250 A. Pozwala to na rozruch silników benzynowych i wysokoprężnych nawet o pojemności 45 litrów z 16 cylindrami. Czas każdej podejmowanej próby został ograniczony do 60 sekund. Po ich upływie urządzenie przeprowadza automatyczny restart, co chroni zarówno akumulator pojazdu, jak i wbudowaną baterię przed uszkodzeniem. Osobne czujniki ostrzegają przed niską (-30 st. C) lub wysoką (+50 st. C) temperaturą otoczenia.

 

Booster NOCO GB500+ wyposażono w dwa wyjściowe porty USB typu 2.1 A (5 V), za pomocą których można ładować inne urządzenia, np. tablet, telefon itd. Z kolei pod gniazdo 12 V OUT można podłączyć kompresor do pompowania kół. Drugie, 12 V IN, przeznaczone jest do ładowania wbudowanej baterii, w komplecie znajduje się zasilacz 56 W. Śledzenie postępu procesu ułatwiają cztery kolorowe diody – od małej czerwonej, do największej zielonej.

 

Praktyczność urządzeń rozruchowych NOCO podnosi wbudowana latarka LED. W tym przypadku strumień światła ma aż 2200 lumenów. Do wyboru jest siedem ustawień pracy, łącznie z emisją sygnału S.O.S. Sama obudowa posiada wysoką klasę szczelności IP65 i zabezpieczenie przed uszkodzeniem mechanicznym. Na ergonomię użytkowania wpływa firmowa torba na ramię z osobnymi kieszeniami na kable, złączki i zasilacz.

 

Źródło: NOCO

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).