Nissens przejmuje część AVA Cooling | MOTOFAKTOR

Firma Nissens poinformowała o planowanym przejęciu części spółek zależnych AVA Cooling od Enterex International Limited Group.

Przejęcie będzie obejmować spółki należące do AVA działające na terenie Krajów Beneluksu, Europy Środkowo-Wschodniej, Wielkiej Brytanii oraz Danii. Informujemy, że rozpoczęto również rozmowy dotyczące przejęcia spółek AVA Cooling na terenie Francji, natomiast nie ma planów przejęcia spółki AVA na terenie Włoch.

 

Przejęcie stanowi istotny element serii strategicznych przedsięwzięć mających na celu umocnienie pozycji firmy Nissens jako wiodącego specjalisty na rynku wtórnym samochodowych części zamiennych w kategoriach produktów do układów chłodzenia silnika (EC), klimatyzacji (AC) oraz wydajności i emisji silnika (EE).

Niezwykle cieszymy się z przedstawianych właśnie Państwu planów dotyczących przejęcia, cieszymy się również na możliwość współpracy z obecnymi pracownikami oraz klientami AVA Cooling. Zamierzamy aktywnie i oddzielnie utrzymywać na rynku obydwa brandy, jak również rozwijać każdą z marek, tj. markę AVA oraz Nissens. AVA Cooling dostarcza rozwiązania wysoce odpowiadające rosnącemu zapotrzebowaniu na niezawodne i konkurencyjne produkty z zakresu systemów EC oraz AC, zwłaszcza dla starszych pojazdów. Natomiast Nissens oferuje wszechstronną gamę produktów premium z kategorii EC, AC oraz EE, odpowiadając głównie na takie potrzeby rynku jak atrakcyjny czas wprowadzania produktów na rynek, pełne pokryciem ofertą parku samochodowego oraz nowe technologie. Łącząc siły z AVA Cooling kontynuujemy umacnianie naszej palety rozwiązań dla wiodących dystrybutorów na rynku samochodowych części zamiennych aftermarket na całym świecie. Klavs T. Pedersen Executive Vice President w Nissens Automotive

 

Jeśli chodzi o kontynuację współpracy z klientami AVA Cooling, Klavs T. Pedersen wyraźnie podkreśla:

Z natychmiastowym skutkiem, AVA oraz Nissens rozpocznie działania w procesie starannej i płynnej integracji platform biznesowych obu marek. Realizując działania w tym zakresie kładziemy szczególny nacisk by zapewnić, że klienci AVA Cooling nie będą doświadczać najmniejszego wpływu lub zakłóceń na ich bieżącą, codzienną współpracę z lokalnymi oddziałami AVA. Klavs T. Pedersen

 

Planowane przejęcie oczekuje obecnie formalizacji ostatecznego zakończenia.

 

Źródło: Nissens

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).