Nietypowy wyłącznik tachografu | MOTOFAKTOR

Nietypowy wyłącznik tachografu

person Redakcja 26/01/2021

Kierowca węgierskiej ciężarówki mógł sterować wyłącznikiem tachografu za pomocą przełącznika od grzejnika olejowego.

W czwartek (21 stycznia) na krajowej „dziewiętnastce” koło Kocka patrol Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymał do rutynowej kontroli węgierską ciężarówkę. Zestaw przewoził paszę dla zwierząt do Rosji.

 

Już wstępna kontrola tachografu ujawniła, że urządzenie rejestrujące czas pracy kierowcy nie działa prawidłowo. Ciężarówka została skierowana do najbliższego serwisu tachografów. Instalacja tachografu była zmodyfikowana – dodano drugi czujnik ruchu. Kierowca mógł rejestrować rzekomy odpoczynek podczas jazdy.

 

Dla inspektorów nie jest to nic nowego, ale zaskoczył ich sposób blokowania tachografu. Zwykle są to głęboko ukryte przełączniki i piloty. Tym razem był to zwykły włącznik ze sprzętu AGD, który zdecydowanie rzucał się w oczy i nie pasował do otoczenia w kabinie.

Wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne. Przedsiębiorcy grozi 10 tys. zł kary. Będzie musiał również pokryć koszty usługi wykonanej w serwisie tachografów.

 

Źródło: Inspekcja Transportu Drogowego

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).