Niesprawny zestaw odholowany do serwisu | MOTOFAKTOR

Niesprawny zestaw odholowany do serwisu

person Redakcja 9/10/2020

W naczepie tylko jedna z sześciu opon była w dobrym stanie.

W środę (7 października) na autostradzie A1 koło Torunia patrol Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymał do rutynowej kontroli zestaw należący do węgierskiej firmy transportowej. 40-tonowy zespół pojazdów przewoził ładunek z Węgier do Szwecji.

 

Kontrola stanu technicznego ujawniła szereg poważnych nieprawidłowości. W ciągniku siodłowym wykryto znaczny luz na połączeniach układu kierowniczego. Mogło to doprowadzić do rozłączenia się poszczególnych elementów układu podczas jazdy. Ponadto na pierwszej osi – kierowalnej samochodu ciężarowego stwierdzono pęknięcia i uszkodzenia obu opon.

Z kolei w naczepie tylko jedna z sześciu opon była w dobrym stanie. A to tylko dlatego, że dzień wcześniej kierowca wymienił ją w trasie po tzw. wystrzale . W pozostałych oponach stwierdzono głębokie pęknięcia i uszkodzenia bieżnika. W dwóch oponach widoczne były druty.

 

Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny ciągnika siodłowego oraz naczepy, wydali kierowcy zakaz dalszej jazdy i ukarali go mandatem. Na miejsce kontroli drogowej przewoźnik przysłał specjalistyczny pojazd pomocy drogowej, którym odholowano niesprawny zestaw do warsztatu. Wobec przewoźnika drogowego i osoby zarządzajacej transportem w przedsiębiorstwie wszczęto postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kar pieniężnych.

 

Źródło: ITD

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).