Niesprawne zawieszenie i wycieki płynów | MOTOFAKTOR

Niesprawne zawieszenie i wycieki płynów

person Redakcja 7/07/2020

40-tonowy zestaw z niesprawnym zawieszeniem i wyciekami płynów wycofali z ruchu inspektorzy radomskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

Transport napojów zatrzymano we wtorek (7 lipca) na ul. Limanowskiego. Inspektorzy zwrócili uwagę na zestaw, ponieważ ciągnik siodłowy był mocno przechylony na prawą stronę. Ciężarówkę skierowano do punktu kontrolnego.

 

Funkcjonariusze szybko ustalili przyczynę nienaturalnego przechylenia samochodu ciężarowego. Uszkodzona była bowiem poduszka zawieszenia pneumatycznego przy prawym kole na pierwszej osi ciągnika siodłowego. Kierujący twierdził, że do usterki tej doszło niedawno, podczas jazdy. Kierowca miał zacisnąć przewód doprowadzający powietrze z układu pneumatycznego do poduszki i kontynuował transport.

 

Kontrola stanu technicznego wykazała jeszcze inne nieprawidłowości. Z ciągnika wyciekały też płyny eksploatacyjne, a rzeźba bieżnika opon na tej samej osi była inna. Z kolei w naczepie był uszkodzony klosz tylnej lampy.

 

Inspektorzy zatrzymali dowody rejestracyjne obu pojazdów i wydali zakaz jazdy z miejsca kontroli. Kierowcę ukarano mandatem. Wobec przewoźnika wszczęte zostało postępowanie administracyjne. Za dopuszczenie do ruchu ciężarówki z niebezpieczną usterką przedsiębiorcy grozi 2 tys. zł kary.

 

Źródło: ITD

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).