Niesprawne hamulce i niezabezpieczony ładunek | MOTOFAKTOR

Niesprawne hamulce i niezabezpieczony ładunek

person Joanna Piszcz 23/05/2020

Kierowca 40-tonowego zestawu przewoził niezabezpieczony pasami ładunek kostki brukowej na naczepie z niesprawnymi hamulcami.

W czwartek (21 maja) na ekspresowej „siódemce” w miejscowości Barak koło Szydłowca inspektorzy ITD zatrzymali do rutynowej kontroli zespół pojazdów, którym przewożono palety z kostką brukową. Kierujący ciężarówką w żaden sposób nie zabezpieczył ładunku przed możliwością niekontrolowanej zmiany miejsca położenia podczas jazdy.

 

W trakcie sprawdzania stanu technicznego funkcjonariusze ujawnili niebezpieczne usterki układu hamulcowego naczepy. Tarcza hamulcowa przy lewym kole na trzeciej osi była pęknięta. Natomiast przy lewym kole na pierwszej osi naczepy brakowało zacisku hamulcowego.

 

 

Na tym nie skończyła się lista stwierdzonych nieprawidłowości w skontrolowanym transporcie kostki. Tachograf w ciężarówce nie został poddany kalibracji w odpowiednim terminie.

 

Kontrola ITD zakończyła się zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych pojazdów. Kierującego ukarano mandatami za niezabezpieczenie ładunku i stan techniczny naczepy. Otrzymał zakaz dalszej jazdy z miejsca kontroli drogowej do czasu naprawy stwierdzonych usterek oraz prawidłowego zabezpieczenia ładunku.

 

Za poważne zaniedbanie stanu technicznego naczepy i dopuszczenie jej do ruchu surowsze konsekwencje finansowe grożą przewoźnikowi. Wobec niego będzie wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kar na kwotę 3 tysięcy złotych.

 

Źródło: ITD

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).