Niesprawne hamulce ciągnika i naczepy | MOTOFAKTOR

Niesprawne hamulce ciągnika i naczepy

person Redakcja 30/10/2020

Pojazdy z niebezpiecznymi usterkami hamulców wycofali z dalszej jazdy funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej i lubuskiej ITD.

W środę (28 października) na ekspresowej „dziesiątce” koło Torunia patrol Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymał do rutynowej kontroli drogowej zestaw należący do przewoźnika z Białorusi. Tarcze hamulcowe przy lewym i prawym kole osi kierowanej ciągnika siodłowego były popękane. Mogły w każdej chwili pęknąć i zablokować koło podczas jazdy, co doprowadziłoby do wypadku drogowego.

 

W związku z tym, że przewoźnik białoruski poruszał się na podstawie zezwolenia wielokrotnego EKMT/CEMT inspektorzy uznali, że pojazd nie spełnia wymagań zawartych w certyfikacie bezpieczeństwa, który jest dołączony do zezwolenia.

Z kolei w poniedziałek (26 października) na krajowej 29-ce w miejscowości Urad patrol lubuskiej ITD zatrzymał do rutynowej kontroli zestaw, którego naczepa zagrażała bezpieczeństwu ruchu drogowego. Przy jednym z kół naczepy brakowało tarczy hamulcowej, a przy drugim tarcza hamulcowa była pęknięta.

 

W obu przypadkach kontrole drogowe zakończyły się zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych niesprawnych pojazdów i wydaniem zakazu ich dalszej jazdy do momentu naprawy usterek. Białoruski przewoźnik będzie musiał okazać także nowe zezwolenie, ponieważ pojazd nie spełniał warunków zawartych w certyfikacie bezpieczeństwa.

 

Kierowców ukarano mandatami. Wobec przewoźników toczą się postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kar pieniężnych.

 

Źródło: ITD

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).