Niepneumatyczne opony Goodyear | MOTOFAKTOR

Niepneumatyczne opony Goodyear

Po raz pierwszy w branży, Goodyear opracował niepneumatyczną oponę i zespół koła do wspomagania transportu miejskiego z użyciem pojazdów autonomicznych.

Przez ostatnie trzy lata firmy Goodyear i Local Motors testowały wahadłowy pojazd Olli wspierany przez NPT na obiektach badawczych Goodyear i w innych lokalizacjach, osiągając kilka docelowych parametrów w zakresie obciążenia, prędkości i trwałości.

 

W 2019 r. Goodyear zwiększył swoje zaangażowanie w rozwój opon NPT. W tym celu rozwinął współpracę z firmą Local Motors i rozpoczął testy drogowe. Pozwoliły one uzyskać więcej informacji o oponach niepneumatycznych, które mogą stanowić trwałe, bezobsługowe i bardziej wytrzymałe rozwiązanie w pojazdach autonomicznych. Środowisko transportu miejskiego stanowi idealne miejsce do testowania alternatywnej architektury opon ze względu na niższą prędkość i mniej zmienne trasy przejazdu.

 

Goodyear i Local Motors będą zbierać dane badawcze wspólnie z JTA, co pozwoli pozyskać dalsze opinie na temat komfortu jazdy, hałasu i innych zmiennych.

W miarę rozwoju mobilności uważamy, że opony mogą zmienić sposób, w jaki przemieszczamy się, a alternatywne konstrukcje bezpowietrzne są idealne, zwłaszcza w rozwijającym się środowisku transportu autonomicznego. To ważny etap, ponieważ już dziś staramy się rozwijać mobilność, a pod koniec dekady chcemy wprowadzić na rynek pierwsze całkowicie bezobsługowe opony wykonane zgodnie z duchem zrównoważonego rozwoju.

starszy menedżer projektu ds. opon niepneumatycznych Goodyear - Michael Rachita

Zarząd Transportu Jacksonville jest dumny z integracji tego innowacyjnego i zrównoważonego rozwiązania w naszym programie testów pojazdów autonomicznych (Autonomous Vehicle Test & Learn), w ramach którego rozwijamy przyszłość motoryzacji zgodnie z naszym podejściem określonym jako Ultimate Urban Circulator. Ta współpraca jest kolejnym dowodem na to, że Jacksonville jest liderem branży transportu publicznego w opracowywaniu rozwiązań w zakresie pojazdów autonomicznych.

prezes JTA - Nathaniel P. Ford Sr.

Testowanie z najlepszymi w swojej klasie partnerami w zakresie oprogramowania i technologii umożliwia JTA osiągnięcie globalnej przewagi w zakresie gotowości do wykorzystania autonomicznej platformy w środowisku miejskim. Jesteśmy podekscytowani możliwością rozszerzenia programu z JTA, Goodyear i Local Motors, aby sprawdzić zastosowanie innowacji, takich jak opony niepneumatyczne Goodyear, ponieważ to tylko jeszcze bardziej rewolucjonizuje współczesną branżę transportu.

dyrektor generalny Beep - Joe Moye

Pojazdy autonomiczne, takie jak Olli, muszą obniżać koszty utrzymania i działać niezawodnie. Opony niepneumatyczne Goodyear mają szansę zmniejszyć obciążenie zespołów serwisowych, a pasażerom zapewnić cichą i stabilną jazdę. W najbliższych latach opony bezpowietrzne mogą stać się standardem w branży.

prezes firmy Local Motors - Vikrant Aggarwal

 

Źródło: Goodyear

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).