Niemiecka spółka Henniges Automotive ogłosiła upadłość | MOTOFAKTOR

Niemiecka spółka Henniges Automotive ogłosiła upadłość

person Adrian Januszkiewicz 27/10/2021

Henniges Automotive poinformował, że 22 października br. spółka zależna Henniges Automotive GmbH & Co. KG złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości.

Wniosek złożony do niemieckiego sądu dotyczy zakładu produkcyjnego oraz centrum technicznego, zlokalizowanych w mieście Rehburg (Dolna Saksonia). Ogólnoświatowa pandemia i niedobór chipów znacząco przyczyniły się do spadku sprzedaży. Także wzrost kosztów surowców oznacza, że dostawca nie był w stanie kontynuować działalności w tej lokalizacji.

 

Sąd wyznaczył dr Rainera Eckerta z kancelarii prawnej Eckert Rechtsanwälte na wstępnego zarządcę w postępowaniu upadłościowym.

 

Henniges Automotive jest globalnym dostawcą systemów uszczelnień i elementów antywibracyjnych, prowadzącym działalność w Ameryce, Europie i Azji. Upadłość w Niemczech nie wpływa na inne oddziały amerykańskiej firmy.

 

W Europie poza Niemcami dostawca posiada zakłady w Czechach oraz w Polsce (od 2016 roku w Prudniku).

 

Jest to kolejny zakład w Niemczech, który ogłosił upadłość po takich dostawcach motoryzacyjnych jak m.in. BOLTA-WERKE GmbH, trzy spółki zależne Boryszew Automotive Plastics PWK Automotive Gruppe oraz Räuchle GmbH & Co. KG.

 

Źródło: AutomotiveSuppliers.pl

Zdjęcie główne: Henniges Automotive

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).