Niemcy podniosą limity emisji zanieczyszczeń dla Diesli | MOTOFAKTOR

Niemcy podniosą limity emisji zanieczyszczeń dla Diesli

person Adrian Januszkiewicz 15/02/2019

Nowe przepisy zmniejszą utrudnienia dla pojazdów z silnikiem Diesla w poruszaniu się po centrach niemieckich miast, w porównaniu z pierwotnymi założeniami.

Jak wynika z informacji uzyskanych przez “Der Spiegel” i radio “Bayerische Rundfunk” niemiecki rząd zamierza ustanowić limit emisji zanieczyszczeń przez pojazdy z silnikiem Diesla w centrach miast na poziomie 350 mg/km. Pierwotnie miało to być 270 mg/km.

 

Przypominamy, że choć w wielu niemieckich miastach pojawiają się pomysły, aby zamknąć ich centra dla pojazdów z silnikiem Diesla, to swój sprzeciw w tej sprawie wyraziła kanclerz Angela Merkel na początku ubiegłego roku. Pokłosiem takich decyzji jest w dużej mierze ujawnienie afery Dieselgate, która mocno odcisnęła się na niemieckich producentach aut jak i wszystkich pojazdach zasilanych olejem napędowym. Rząd niemiecki szuka mimo to rozwiązań pozwalających przechodzić producentom na napędy alternatywne, jednak na zasadzie ewolucji, a nie rewolucji, aby nie narazić przede wszystkim rodzimych producentów pojazdów na zbyt wysokie koszty.

 

Źródło: Focus.de

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).