Niebezpieczny ładunek i brak hamulców | MOTOFAKTOR

Wielkopolska Inspekcja Transportu Drogowego zatrzymała w poniedziałek ciężarówkę z niebezpiecznym towarem i usterką układu hamulcowego.

Ciężarówkę wypełnioną workami z nawozem na bazie azotanu amonu zatrzymali w poniedziałek 9 marca inspektorzy z pilskiego oddziału ITD. Całkowicie skorodowane tarcze hamulcowe jednej osi pojazdu wskazywały na niesprawny układ hamulcowy.

 

Inspektorzy skierowali ciężarówkę do stacji diagnostycznej, w której przeprowadzono szczegółową kontrolę. Badania wykazały 80-procentową różnicę pomiędzy siłą hamowania kół na pierwszej osi, i 87-procentową różnicę na osi trzeciej.

 

Z pomiarów wynikało też, że różnice siły hamowania na osi pierwszej i trzeciej przekraczają wartość 50 procent, a siła hamowania osi trzeciej była niższa od dopuszczalnej.

 

Tak niebezpieczna usterka zagrażała dalszej jeździe. Inspektorzy wycofali pojazd z ruchu, a wobec przewoźnika i osoby zarządzającej wszczęli postępowanie administracyjne.

Źródło: GITD

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).