Niebezpieczne usterki skontrolowanych pojazdów | MOTOFAKTOR

Niebezpieczne usterki skontrolowanych pojazdów

person Adrian Januszkiewicz 16/06/2020

Skrajnie zużyte bieżniki opon i pęknięte tarcze hamulcowe – tak poważne usterki ujawnili w czterech skontrolowanych pojazdach funkcjonariusze małopolskiej ITD.

W piątek (12 czerwca) na autostradzie A4 w miejscowości Aleksandrowice patrol ITD zatrzymał do rutynowej kontroli zestaw należący do krajowego przewoźnika. Inspektorzy mieli poważne zastrzeżenia do stanu opon. Ich bieżniki były tak mocno zużyte, że z niektórych wystawały druty. Niektóre opony były również uszkodzone i pęknięte. Natomiast w środę (10 czerwca) podczas działań prowadzonych na małopolskich drogach funkcjonariusze ITD zatrzymali trzy pojazdy, w których były pęknięte tarcze hamulcowe.

Każda z czterech kontroli drogowych zakończyła się zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych i wycofaniem pojazdów z ruchu do momentu naprawy usterek. Kierowców ciężarówek ukarano mandatami. Wobec przewoźników wszczęto postępowania administracyjne. Każdemu z nich grozi teraz po 2 tysiące złotych kary za dopuszczenie do ruchu pojazdów z niebezpiecznymi usterkami.

 

Źródło: GITD

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).