Niebezpieczna prowizorka | MOTOFAKTOR

Niebezpieczna prowizorka

person Redakcja 27/02/2020

Uszkodzoną obejmę zbiornika paliwa w czeskiej ciężarówce zastąpiono pasem transportowym.

Pojazd z niebezpieczną usterką wycofali z ruchu inspektorzy opolskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Samochód należący do czeskiego przedsiębiorcy zatrzymał do rutynowej kontroli drogowej patrol ITD z Kędzierzyna Koźla we wtorek (25 lutego) w miejscowości Polska Cerekiew.

 

Zbiornik paliwa w pojedzie miał uszkodzoną obejmę i został zamocowany za pomocą pasa transportowego. Inspektorzy zakwalifikowali usterkę jako niebezpieczną, powodującą zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz naruszającą wymagania ochrony środowiska.

 

Ciężarówka została wycofana z ruchu do czasu naprawy obejmy zbiornika. Wobec przewoźnika i osoby zarządzającej transportem w firmie wszczęto postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kar pieniężnych.

 

Źródło: GITD

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).