NGK: poszerzona oferta świec do motocykli i quadów | MOTOFAKTOR

Firma NGK Spark Plug Europe wprowadziła do oferty dla aftermarketowych dystrybutorów i warsztatów 6 nowych świec zapłonowych dla motocykli i quadów.

Nowe świece zapłonowe NGK są przeznaczone do ponad 20 popularnych modeli motocykli marki KawasakiHonda i Ducati, a także 9 modeli quadów Suzuki.

 

Każda z 6 świec zapłonowych jest identyczna z produktami dostarczanymi przez NGK na pierwszy montaż. Na przykład świeca zapłonowa SILMAR9B9 (nr OE 920700047, nr NGK 95399) to odpowiednik świecy zapłonowej NGK stosowanej fabrycznie przez Kawasaki. Posiada wyjątkowo cienką końcówkę ze stopu irydu na elektrodzie środkowej oraz elektrodę masową, która posiada zwężone brzegi i laserowo przyspawaną platynową płytkę (technologia SPE – Square Platinum Electrode, czyli Kwadratowa Elektroda Platynowa). Zastosowanie metali precyzyjnych zwiększa odporność elektrod na zużycie. Technologia SPE dodatkowo zapewnia łatwy dostęp mieszanki powietrzno-paliwowej, a tym samym ma bezpośredni wpływ na niezawodny zapłon. Ten model świecy zapłonowej stosowany jest silnikach o wyższej mocy montowanych w Kawasaki Ninja. Natomiast to mniejszych modeli Ninja oraz serii Z250 Kawasaki firma NGK wprowadziła do oferty aftermarketowej świecę identyczną z oryginalną MR8CI-8 (nr NGK 96973, nr OE 920700045).

 

Niedawno wprowadzone świece zapłonowe SILMAR8C9 (nr OE 31917K40F01, nr NGK  90097) oraz SILMAR8A9S (nr OE 31909MJPG51, nr NGK 90992) są stosowane przez Hondę na pierwszy montaż. Również posiadają końcówkę irydową na środkowej elektrodzie oraz wzmocnioną platyną elektrodę masową w technologii SPE. Pierwsza z wymienionych świec jest fabrycznie montowana w modelu NSS Forza 125AD ABS, natomiast druga doskonale nadaje się do modeli serii CRF 1000 Africa Twin.

 

Na potrzeby seryjnej produkcji Ducati firma NGK Spark Plug skonstruowała model KR8C-G (nr OE67040491A, nr NGK 97516). Jest to standardowa świeca zapłonowa z elektrodą środkową ze stopu niklu i gwarantuje doskonały zapłon w Ducati Scrambler 400. W końcu firma NGK Spark Plug Europe wprowadziła na aftermarket irydową świecę zapłonową CR6EIA-9 (nr OE 0948200590, nr NGK 7967), która jest przeznaczona do 9 modeli quadów, między innymi LT-A 700 X oraz LT-A 500 XP.

 

Źródło: NGK Spark Plug Europe

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).