NEXUS przyspiesza swoją strategię innowacji | MOTOFAKTOR

NEXUS przyspiesza swoją strategię innowacji

person Adrian Januszkiewicz 21/10/2022

NEXUS wykorzystuje swoją obecność podczas targów Equip Auto, aby promować i przyspieszyć swoją strategię innowacji w celu integracji i rozszerzenia oferty usług.

 

Po zaprezentowaniu nowej strategii podczas Automechanika Frankfurt firma ma trzy główne priorytety:

 

  • Priorytet: przyspieszenie wzrostu
  • Potrzeba: kapitalizacja innowacyjności
  • Absolutna konieczność: zrównoważony rozwój

 

NEXUS Automotive International określa i wzmacnia swoją strategię w zakresie innowacji wokół 3 filarów:

 

1 – Inwestowanie poprzez fundusz venture capital Mobilion, utworzony w Tel Awiwie 3 lata temu

 

Ma wejść w 2. fazę swojego rozwoju dzięki zebraniu funduszy w wysokości 100 milionów euro zaplanowanym na 2023 rok.

 

2 – Identyfikowanie i wspieranie podmiotów innowacyjnych na motoryzacyjnym rynku wtórnym

 

Sparker, globalny ekosystem innowacji, jest przeznaczony do przyspieszania i obsługi start-upów w sektorze mobilności „Green & Smart” na motoryzacyjnym rynku wtórnym. Prowadzony przez Benoît Ducorps ma zostać uruchomiony w listopadzie w Barcelonie.

 

Jego ambicją jest identyfikacja, selekcja i wspieranie istniejących start-upów na wszystkich kontynentach w celu opracowania kompleksowej wizji ekosystemu start-upów we współpracy z kilkoma strategicznymi współinwestorami.

 

3 – Dywersyfikacja portfolio

 

Identyfikacja i inwestowanie nie wystarczą: konieczne jest oferowanie innowacji społeczności NEXUS poprzez włączenie jej do modelu biznesowego grupy.

 

Z tego powodu NEXUS powołał komisję ds. innowacji, aby zaaranżować jego dywersyfikację. W jej skład wchodzą wewnętrzni i zewnętrzni eksperci oceniający nowe produkty i usługi określone w kilku kategoriach, w tym bezpieczeństwo, EV, mobilność i zrównoważony rozwój. Ta komisja ma pozwolić NEXUS-owi zidentyfikować najbardziej obiecujące produkty i usługi dla motoryzacyjnego rynku wtórnego; i zapewnić możliwość przetestowania, przyjęcia i wykorzystania tych nowych ofert w celu stworzenia większej wartości.

 

Sparker ma zarządzać, śledzić i wybierać start-upy, które prezentują produkty i usługi, które mogą być wykorzystywane i komercjalizowane w branży, a de facto pozwolą swojej społeczności lepiej przygotować się na nadchodzącą masową ewolucję.

 

Od momentu powstania, NEXUS umieścił innowacje w centrum swojej strategii inwestycyjnej. Główne wyzwania stojące przed naszą branżą od teraz do 2035 r. – elektryfikacja, cyfryzacja i konsolidacja – można przezwyciężyć tylko wtedy, gdy będziemy wprowadzać innowacje i pozostać blisko ekosystemów. Cyfryzacja i zrównoważona mobilność będą kluczem do przyspieszenia wzrostu, na który liczymy. To właśnie napędza nas do przyspieszenia dywersyfikacji naszych działań, aby móc oferować usługi zrównoważonej mobilności jutra – powiedział Thierry Mugnier, Chief Financial & Innovation Officer w NEXUS.

 

Źródło: NEXUS

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).