Nexus przychylny ustawie REPAIR w USA | MOTOFAKTOR

Nexus przychylny ustawie REPAIR w USA

person Adrian Januszkiewicz 14/02/2022

Nexus krótko odniósł się do przedstawionej niedawno w amerykańskim Kongresie ustawy zwanej skrótowo REPAIR.

2 lutego w Kongresie Stanów Zjednoczonych została przedstawiona ustawa „Prawo do sprawiedliwej i profesjonalnej naprawy w przemyśle samochodowym” (ang. Right to Equitable and Professional Auto Industry Repair [REPAIR] Act). Projekt ustawy został opracowany w celu zapewnienia konsumentom wyboru oraz ochrony wolnego i sprawiedliwego rynku napraw. Zawiera on elementy, takie jak dostęp do danych w pojazdach i wymogi w zakresie cyberbezpieczeństwa, zbliżone do tych, o które obecnie Nexus zabiega na szczeblu UE. Zawiera również kilka postanowień podobnych do MVBER, takich jak dostęp do informacji technicznych i narzędzi oraz możliwość korzystania z niezależnych części zamiennych.

 

Gaël Escribe, współzałożyciel i dyrektor generalny NEXUS, komentuje: Nexus jako członek AUTOCARE (USA) i FIGIEFA (Europa) aktywnie wspiera prawo do napraw prowadzonych po obu stronach Atlantyku. To kluczowa sprawa do zapewnienia dostępu do informacji i danych dotyczących naprawy pojazdów oraz jedyny sposób na wspieranie uczciwej konkurencji wśród sektora motoryzacyjnego rynku wtórnego.

 

Źródło: Nexus

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).