Nexus chce corocznego Dnia Klimatu dla Aftermarketu | MOTOFAKTOR

Nexus chce corocznego Dnia Klimatu dla Aftermarketu

person Adrian Januszkiewicz 16/07/2021

NEXUS Automotive International apeluje o coroczny Dzień Klimatu dla motoryzacyjnego rynku wtórnego. Pierwszy ma być jesienią 2022.

Globalny sojusz wiodących dystrybutorów i producentów części samochodowych ma naciskać na inauguracyjne wydarzenie następnej jesieni 2022 roku, z ambicją, aby organizować je na przemian w Europie i Ameryce Północnej i rozszerzać na każdym kontynencie.

 

Inicjatywa jest następstwem spotkania w Monachium Rady Przyszłości organizacji, która skupia najbardziej wpływowych interesariuszy z rynku wtórnego i spoza niego.

 

Rada stanowi forum wysokiego szczebla do dyskusji na temat głównych wyzwań i możliwości stojących przed przemysłem, w tym przypadku zmian klimatycznych.

 

Około 40 starszych liderów biznesu wzięło udział, osobiście i za pośrednictwem platform cyfrowych, które odbyły się w siedzibie OSRAM.

 

Monachium zostało specjalnie wybrane ze względu na dynamiczne podejście miasta do zrównoważonego rozwoju, które jest zgodne z wysokiej jakości „zielonymi” standardami przyjętymi przez N! Dostawców.

Globalne ocieplenie jest coraz poważniejszym problemem dla wszystkich, co ma coraz większy wpływ na środowisko i ludność na całym świecie. Wszyscy jesteśmy wezwani do podjęcia działań, wykorzystując wszelkie możliwe środki, aby utrzymać trajektorię COP 21 i dążymy do neutralności węglowej. Dotyczy to również motoryzacyjnego rynku wtórnego i dlatego apelujemy o coroczny Dzień Klimatu dla naszej branży. Rozpoczniemy zdecydowane działania po wydarzeniu w 2022 roku, ale zaprosimy każdego Tier-1, dystrybutora, detalistę, sieć warsztatów, a nawet OEM, którzy podzielają to poczucie pilności, aby do nas dołączyć, abyśmy mogli uczynić to corocznym, jeszcze potężniejszym, wydarzeniem. Czas działać. Zegar klimatyczny tyka i musimy przyspieszyć tempo, ponieważ ogólny czas jest przeciwko nam. Gael Escribe Dyrektor generalny NEXUS

 

Wśród uczestników spotkania Rady, którzy podzielili się swoją wizją bardziej zrównoważonego rynku części zamiennych, znaleźli się: Inteliam, nowy start-up NEXUS, który ocenia skalę zrównoważonego rozwoju dystrybutora motoryzacyjnego rynku części zamiennych; AUTOCARE, amerykańskie stowarzyszenie rynku wtórnego i AASA, amerykańskie stowarzyszenie producentów na rynku wtórnym. Ostatnie przemówienie wygłosił Jean Parisot, prezes Automotive Aftermarket w TOTAL Energies.

 

Przyszłoroczny, inauguracyjny Dzień Klimatu powinien zwrócić uwagę na inicjatywy podejmowane przez wszystkich głównych graczy na rynku wtórnym.

 

Firmy zainteresowane przystąpieniem do „Inicjatywy Dnia Klimatu” mogą skontaktować się z wyznaczonym niezależnym organizatorem Dnia Klimatu, Emmanuelem Voguetem: evoguet@theprogressivecompany.eu.

 

Źródło: NEXUS

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).