NEF Battery Holdings może przejąć ZAP Sznajder Batterien | MOTOFAKTOR

NEF Battery Holdings może przejąć ZAP Sznajder Batterien

UOKiK wydał zgodę na przejęcie NEF Battery Holdings przez ZAP Sznajder Batterien. Urząd nie znalazł w transakcji przejawu ograniczenia konkurencji.

ZAP Sznajder Baterien (ZAP) jest producentem akumulatorów rozruchowych stosowanych m.in. w samochodach osobowych, pojazdach ciężarowych, autobusach i innych pojazdach mechanicznych. Spółka prowadzi również sprzedaż hurtową i detaliczną oraz serwis akumulatorów. ZAP posiadał zakład recyklingu zużytych akumulatorów w Korszach, w którym prowadził działalność na własne potrzeby. Odzyskane surowce w całości wykorzystywane były do produkcji akumulatorów.

 

NEF Battery Holdings to fundusz inwestycyjny, który kontroluje spółkę Orzeł Biały z Piekar Śląskich. Przedsiębiorstwo prowadzi działalność obejmującą recykling zużytych akumulatorów ołowiowych oraz produkcję ołowiu rafinowanego.

 

Ze względu na wysoki łączny udział uczestników koncentracji w rynku przerobu zużytych akumulatorów kwasowo-ołowiowych UOKiK skierował sprawę do II fazy i przeprowadził badanie rynku.

 

W trakcie postępowania ZAP zdecydował się zamknąć zakład recyklingu zużytych akumulatorów w Korszach. Ta decyzja przedsiębiorcy spowodowała, że koncentracja nie wpłynie na stan konkurencji ani nie będzie miała negatywnych skutków dla konsumentów. Urząd wydał, w związku z tym, zgodę na przejęcie. Wydana decyzja nie jest prawomocna.

 

Źródło: UOKiK

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).