Napęd ZF CeTrax w seryjnej produkcji | MOTOFAKTOR

Napęd ZF CeTrax w seryjnej produkcji

person Adrian Januszkiewicz 19/05/2020

Od III kwartału 2020 r., centralny napęd elektryczny CeTrax będzie drugim elektrycznym napędem ZF dla transportu publicznego wprowadzonym do produkcji seryjnej.

ZF wspiera producentów pojazdów użytkowych swoją szeroką wiedzą techniczną i systemowymi rozwiązaniami, aby ułatwić transformację w kierunku bezemisyjnego transportu lokalnego. Już teraz liczni producenci pojazdów użytkowych wykorzystują system ZF AxTrax AVE jako napęd do autobusów wykorzystywanych w transporcie publicznym.

 

Napęd ZF CeTrax będzie produkowany w zakładzie firmy we Friedrichshafen, w Niemczech.

Sprawdzony w seryjnej produkcji: system AxTrax AVE dla autobusów niskopodłogowych.
Uruchomienie seryjnej produkcji elektrycznego napędu centralnego dla autobusów dowodzi wiodącej pozycji ZF w obszarze elektryfikacji napędu. CeTrax to kolejny krok na drodze do bezemisyjnego transportu publicznego, który firma ZF wspiera swoją technologią. Przekonanie do naszych produktów producentów autobusów z napędem elektrycznym, dowodzi słuszności naszej strategii. dr Andreas Grossl odpowiedzialny w ZF za obszar Axle and Transmission Systems for Buses and Coaches

CeTrax: elastyczny i wydajny

Firma ZF zaprojektowała system CeTrax do wykorzystania w autobusach i po raz pierwszy zaprezentowała go publicznie w pojeździe testowym ZF w 2017 roku. Konstrukcja napędu opiera się na podejściu plug-and-drive.

 

System CeTrax może być z łatwością instalowany w pojazdach z konwencjonalnym układem napędowym. Co więcej, CeTrax, podobnie jak inne napędy elektryczne ZF, może być obsługiwany za pomocą akumulatora, systemu wózkowego lub superkondensatorów, a także w konfiguracji z ogniwami paliwowymi. Dzięki temu nadaje się on zarówno do rozwoju nowych pojazdów, jak i do modernizacji istniejących platform.

 

W ten sposób producenci pojazdów i operatorzy flot mogą elastycznie reagować na wymagania rynku i przepisy prawne. Przekonany o licznych zaletach produktu, producent autobusów Solaris zdecydował się na wykorzystanie systemu CeTrax. W przyszłości CeTrax będzie zasilał nowy elektryczny model Urbino 15 LE.

Bezemisyjny transport miejski

Zaostrzone limity emisji i publiczna debata na temat zanieczyszczeń pyłowych wywierają presję nie tylko na producentów samochodów. W szczególności, lokalny transport publiczny jest zobowiązany do zmniejszenia emisji, a tym samym obniżenia negatywnego wpływu na środowisko. Jako grupa technologiczna i wieloletni partner przemysłu pojazdów użytkowych, firma ZF wspiera swoją technologią producentów w procesie tej transformacji.

 

Źródło: ZF

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).