Największe spadki cen OC dla młodych kierowców | MOTOFAKTOR

Największe spadki cen OC dla młodych kierowców

person Adrian Januszkiewicz 17/07/2018

Średnia cena ubezpieczenia OC wyniosła w I półroczu 2018 r. 740 zł i była o 4,9 % niższa niż w tym samym okresie roku ubiegłego.

Największe obniżki dotyczyły młodych kierowców. Płacili oni za OC o 10,3 % mniej niż przed rokiem – wynika z danych rankomat.pl.

 

Pierwsze półrocze 2018 r. przyniosło kolejne obniżki cen OC, a średnia składka obowiązkowego ubezpieczenia była niższa niż w tym samym okresie roku ubiegłego dla kierowców we wszystkich grupach wiekowych. I choć cena obowiązkowej polisy spadła najbardziej w przypadku młodych kierowców (18-25 lat), to wciąż opłacają oni najwyższe składki. Jednak nie tylko wiek ma wpływ na ostateczną cenę polisy. Kto jeszcze mógł liczyć na obniżki cen OC w pierwszych sześciu miesiącach br. O tym w najnowszym raporcie porównywarki ubezpieczeń rankomat.pl.

Kierowcy z największym doświadczeniem (w rupie wiekowej 55+) otrzymują najtańsze oferty OC. Obniżka w ich przypadku jest jednak jedną z najniższych i wynosi -6,2 %.

Duże obniżki dla kawalerów i panien

Biorąc pod uwagę stan cywilny właściciela pojazdu, najniższe składki ubezpieczyciele proponowali kierowcom w związkach małżeńskich (685 zł) – podaje rankomat.pl. Cena OC była dla nich o 4,9 % niższa w I półroczu 2017 r. Największy spadek cen dotyczył kawalerów i panien (-8,5 %). Jednocześnie to właśnie ci kierowcy płacili za ubezpieczenie najwięcej – 1080 zł.

Osoby bezdzietne płacą więcej za OC

Również fakt posiadania dzieci wpływał na cenę ubezpieczenia OC w I połowie 2018 r. Osoby bezdzietnie płaciły za polisę średnio 849 zł. Dla kierowców posiadających jedno dziecko cena OC była o 19 % niższa (688 zł). Rodzice co najmniej dwójki dzieci płacili 658 zł, czyli aż 22,5% mniej niż osoby bezdzietne.

Więcej informacji w Raporcie RanKING sporządzonym przez rankomat.pl.

 

Źródło: rankomat.pl

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).