Największe obniżki cen OC dla młodych kierowców

person Adrian Januszkiewicz 16/01/2019

Obniżka od 2017 r. dla osób z grupy wiekowej 18-25 lat była największa i wyniosła aż 9,2%.

Średnie składki obowiązkowego ubezpieczenia zaczęły spadać w ostatnim kwartale 2017 r., jednak dopiero 2018 r. przyniósł długą wyczekiwaną stabilizację cen. Kierowcy płacili średnio o 5% mniej niż przed rokiem. Którzy kierowcy mogli liczyć na najniższe ceny obowiązkowej polisy? O tym w raporcie podsumowującym 2018 r. na rynku OC, przygotowanym przez zespół porównywarki ubezpieczeń rankomat.pl.

Młodzi kierowcy - najwyższa cena i największa obniżka

Spośród kierowców we wszystkich grupach wiekowych, najwięcej za ubezpieczenie OC w 2018 r. płacili młodzi kierowcy (18-25 lat). Cena polisy wyniosła w ich przypadku 1793 zł. Jednocześnie to właśnie oni mogli liczyć na największy spadek cen. Płacili oni bowiem aż 9,2% mniej niż w roku 2017. Najniższe składki płacili kierowcy powyżej 55. roku życia (626 zł).

Młodych kierowców z reguły cechuje brak doświadczenia w prowadzeniu pojazdów oraz brak lub krótka historia bezszkodowej jazdy. Czynniki te mogą dodatkowo podwyższać oferowane osobom z tej grupy wiekowej ceny OC.

Najwyższe ceny dla kawalerów i panien

Biorąc pod uwagę stan cywilny właściciela pojazdu, najwięcej za polisę OC w 2018 r. płacili kawalerowie i panny. Obniżka w ich przypadku była jednak największa i wyniosła -10,8%.

Najmniej na OC w 2018 roku wydawały osoby będące w związkach małżeńskich (656 zł). Spadek cen był jednak dla nich najniższy i wyniósł -5,1%.

 

Pełna treść raportu pod linkiem.

 

Źródło: rankomat.pl

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl
 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl
 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl