Najszybsza ładowarka EV na świecie | MOTOFAKTOR

Najszybsza ładowarka EV na świecie

person Adrian Januszkiewicz 9/05/2018

Zaprezentowana podczas tegorocznych targów Hannover Messe ładowarka Terra HP o mocy do 350 kW pozwala naładować samochód elektryczny w zaledwie 8 minut, gwarantując przy tym zasięg do 200 km.

Najnowszy model produkcji ABB idealnie nadaje się do wykorzystania przy trasach szybkiego ruchu, autostradach oraz stacjach benzynowych.

 

Ponad 6500 stacji ładowania ABB jest dziś dostępnych w 60 krajach na całym świecie, co daje firmie pozycję lidera w zakresie szybkiego ładowania prądem stałym (DC). Najnowszy produkt szwajcarsko-szwedzkiego koncernu został również wybrany przez Electrify America do realizacji największego dotychczas projektu budowy infrastruktury dla samochodów elektrycznych w Stanach Zjednoczonych.

 

Portfolio produktów ABB obejmuje technologie ładowania samochodów elektrycznych, autobusów oraz ciężarówek, a także rozwiązania w zakresie elektryfikacji statków, kolei i kolei linowych. Niedawno firma została partnerem i sponsorem tytularnym Formuły E – pierwszej na świecie w pełni elektrycznej międzynarodowej serii sportów motorowych FIA. Bolid wyścigowy Formuły E oraz symulatory jazdy zostały zaprezentowane dla zwiedzających na stoisku ABB podczas targów w Hanowerze.

 

Hannover Messe to jedno z najważniejszych na świecie wydarzeń branżowych, poświęconych technologii, innowacji i automatyce. ABB po raz pierwszy wystawiła się na nich razem z przejętą w 2017 roku firmą B&R – wiodącym dostawcą rozwiązań automatyki. Obecnie B&R stanowi część dywizji Automatyki Przemysłowej ABB i funkcjonuje jako globalny biznes odpowiedzialny za automatyzację maszyn i fabryk.

 

Podczas targów, ABB zaprezentowała raport “Współczynnik gotowości do automatyzacji: kto jest gotowy na nadchodzącą falę innowacji?”, opracowany we współpracy z The Economist Intelligence Unit. Według badania, nawet najlepiej przygotowane na zmiany kraje muszą stale pracować nad skuteczniejszą polityką edukacyjną i rozwojem programów szkoleniowych. Firma podkreśla jednocześnie swoje zaangażowanie w pomoc społeczności międzynarodowej w wykorzystywaniu szans i radzeniu sobie z wyzwaniami związanymi z rozwojem sztucznej inteligencji oraz automatyki przemysłowej.

 

Źródło: ABB Polska

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).