Najszybsza ładowarka EV na świecie

Zaprezentowana podczas tegorocznych targów Hannover Messe ładowarka Terra HP o mocy do 350 kW pozwala naładować samochód elektryczny w zaledwie 8 minut, gwarantując przy tym zasięg do 200 km.

person Adrian Januszkiewicz 9/05/2018

Najnowszy model produkcji ABB idealnie nadaje się do wykorzystania przy trasach szybkiego ruchu, autostradach oraz stacjach benzynowych.

 

Ponad 6500 stacji ładowania ABB jest dziś dostępnych w 60 krajach na całym świecie, co daje firmie pozycję lidera w zakresie szybkiego ładowania prądem stałym (DC). Najnowszy produkt szwajcarsko-szwedzkiego koncernu został również wybrany przez Electrify America do realizacji największego dotychczas projektu budowy infrastruktury dla samochodów elektrycznych w Stanach Zjednoczonych.

 

Portfolio produktów ABB obejmuje technologie ładowania samochodów elektrycznych, autobusów oraz ciężarówek, a także rozwiązania w zakresie elektryfikacji statków, kolei i kolei linowych. Niedawno firma została partnerem i sponsorem tytularnym Formuły E – pierwszej na świecie w pełni elektrycznej międzynarodowej serii sportów motorowych FIA. Bolid wyścigowy Formuły E oraz symulatory jazdy zostały zaprezentowane dla zwiedzających na stoisku ABB podczas targów w Hanowerze.

 

Hannover Messe to jedno z najważniejszych na świecie wydarzeń branżowych, poświęconych technologii, innowacji i automatyce. ABB po raz pierwszy wystawiła się na nich razem z przejętą w 2017 roku firmą B&R – wiodącym dostawcą rozwiązań automatyki. Obecnie B&R stanowi część dywizji Automatyki Przemysłowej ABB i funkcjonuje jako globalny biznes odpowiedzialny za automatyzację maszyn i fabryk.

 

Podczas targów, ABB zaprezentowała raport “Współczynnik gotowości do automatyzacji: kto jest gotowy na nadchodzącą falę innowacji?”, opracowany we współpracy z The Economist Intelligence Unit. Według badania, nawet najlepiej przygotowane na zmiany kraje muszą stale pracować nad skuteczniejszą polityką edukacyjną i rozwojem programów szkoleniowych. Firma podkreśla jednocześnie swoje zaangażowanie w pomoc społeczności międzynarodowej w wykorzystywaniu szans i radzeniu sobie z wyzwaniami związanymi z rozwojem sztucznej inteligencji oraz automatyki przemysłowej.

 

Źródło: ABB Polska

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl
 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl
 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl