Najpopularniejsze modele Lexusa w Europie | MOTOFAKTOR

Najpopularniejsze modele Lexusa w Europie

person Adrian Januszkiewicz 30/01/2021

Lexus przedstawił zestawienie swoich najpopularniejszych modeli w minionym roku na rynku europejskim.

Większy udział w rynku

W 2020 roku Lexus sprzedał w Europie 70 814 egzemplarzy samochodów. Pandemia koronawirusa pogorszyła wyniki branży, ale przedstawiciele japońskiej marki mogą myśleć pozytywnie. Lexus zwiększył udział w rynku premium do rekordowej wartości 2,3% i po raz pierwszy w historii osiągnął wynik 3% w sektorze prywatnym.

 

Marka ponownie odnotowała ogromny udział hybryd w sprzedaży. W Europie Zachodniej i Środkowej aż 98% aut, które wyjechały z salonów, stanowiły egzemplarze o napędzie spalinowo-elektrycznym. Dla porównania w Europie Wschodniej (którą Lexus definiuje jako Rosję, Kazachstan, Kaukaz, Ukrainę, Turcję i Izrael) ten odsetek wyniósł 6%.

Lexus NX królem sprzedaży

Tak jak w poprzednich latach, najpopularniejszym modelem Lexusa na europejskim rynku jest NX. W 2020 roku z salonów wyjechało dokładnie 18 650 egzemplarzy tego SUV-a średniej wielkości. Warto dodać, że ponad 68% aut (dokładnie 12 754 sztuk) stanowiły egzemplarze w wariancie 300h z napędem hybrydowym. Pod maską takiego auta znajdziemy 197-konny układ spalinowo-elektryczny z wolnossącym, 2,5-litrowym silnikiem benzynowym o czterech cylindrach.

Lexus NX 300h

Zmiana na drugim miejscu

Drugim najchętniej wybieranym przez Europejczyków Lexusem okazał się RX. To zmiana względem 2019 roku, kiedy właśnie tę pozycję zajął mniejszy UX. W Europie sprzedano w ubiegłym roku 17 819 egzemplarzy Lexusa RX, w tym 5 476 (30%) aut w wariancie hybrydowym 450h. Ich właściciele zdecydowali się więc na układ o łącznej mocy 313 KM z wolnossącym silnikiem V6 3.5.

Lexus RX 450h

Jak UX, to hybryda

Trio najpopularniejszych Lexusów w Europie uzupełnia kolejny SUV – kompaktowy UX, najnowszy i najmniejszy crossover marki. W 2020 roku na drogi trafiło 16 850 egzemplarzy tego auta, w tym 15 751 w wersji hybrydowej 250h, co daje udział na poziomie aż 93%. Z takim wynikiem UX jest najpopularniejszą hybrydą Lexusa na kontynencie. Wariant hybrydowy bazuje na 2-litrowym motorze i oddaje do dyspozycji kierowcy łącznie 184 KM.

Lexus UX 250h

Lexusy ES i CT w pierwszej piątce

Na 4. i 5. miejscu listy najchętniej kupowanych modeli Lexusa na Starym Kontynencie znalazły się odpowiednio sedan ES i hatchback CT. Europejczycy kupili w 2020 roku 5 770 sztuk Lexusa ES i 4 356 modelu CT. W przypadku japońskiej limuzyny 3 764 aut (65%) to egzemplarze hybrydowe, natomiast Lexus CT jest dostępny wyłącznie w takim wariancie.

Lexus ES 300h

Źródło: Toyota

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).