Najlepszy "Młody Mechanik" wybrany | MOTOFAKTOR

We wtorek 15 września poznaliśmy najlepszych "Młodych Mechaników", którzy rywalizowali w ramach IX Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

Blisko 2900 uczestników zmierzyło się ze sobą w eliminacjach do IX Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Największym powiedzeniem cieszyła się kategoria “Młody Mechanik”. W jej ramach rywalizowało ponad 1000 dwuosobowych zespołów uczniowskich. Uczestnicy wielkiego finału zaczęli od testu wiedzy online. Po części teoretycznej, również przez Internet, odbyła się część praktyczna. Ostatecznie zwycięzcami zostali uczniowie z Zespołu szkół mechanicznych CKP nr 2 im św. Józefa w Białymstoku.

 

Przeprowadzenie części praktycznej było możliwe m.in. dzięki nowatorskiemu projektowi, jakim jest wirtualny warsztat samochodowy. To przedsięwzięcie rozwijane przez ProfiAuto przy współpracy z firmą VRTechnology. Młodzi mechanicy mieli okazję wymienić w wirtualnym warsztacie tarcze i klocki hamulcowe, a proces ten był odzwierciedleniem realnej wymiany. Liczyła się precyzja wykonania oraz poprawność techniczna.

 

Aż 13 drużyn uzyskało maksymalny wynik – 12 punktów, a 47 zdobyło od 7 do 12 punktów. Najlepsi “Młodzi Mechanicy” potrzebowali jedynie 5 minut, aby poradzić sobie z częścią praktyczną. Zdecydowana większość drużyn podeszła do próby dwukrotnie, a rekordziści podjęli wyzwanie aż 14 razy! Młodzi zawodnicy byli pierwszymi użytkownikami wirtualnego warsztatu, którzy mogli wypróbować nową funkcjonalność, czyli wymianę tarcz i klocków. Już wkrótce – w październiku – tę możliwość będą mieli wszyscy, którzy odwiedzą stronę wirtualnego warsztatu.

Marka ProfiAuto od samego początku stawia na rozwój młodych kadr oraz szkolenie pracowników. Angażujemy się w wiele projektów m.in. we współpracy ze szkołami, rozwijamy też program „ProfiAuto dla szkół”. Wsparcie dla IX Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników i patronat nad jedną z kategorii były dla nas ważne. Cieszymy się, że w tej nowej rzeczywistości mogliśmy udostępnić budowane przez nas od dawna narzędzie online, jakim jest wirtualny warsztat. Być może wśród najlepszych młodych uczestników są tacy, którzy w przyszłości dołączą do grona pracowników ProfiAuto Serwis. Łukasz Kopiec dyrektor marketingu ProfiAuto

 

Partnerami wirtualnego warsztatu są: Brembo, OSRAM oraz VARTA.

 

Źródło: ProfiAuto

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).