Nagroda od Frost & Sullivan dla Valeo | MOTOFAKTOR

Nagroda od Frost & Sullivan dla Valeo

Firma Valeo została wyróżniona przez Frost & Sullivan za innowacyjność swoich produktów.

Firma badawcza Frost & Sullivan przeprowadziła niedawno analizę europejskiego rynku części zamiennych pod kątem wycieraczek do pojazdów użytkowych. Na podstawie tego badania zdecydowała się przyznać firmie Valeo nagrodę „European New Product Innovation Award 2021”, wręczaną za najbardziej innowacyjne produkty na rynku.

Valeo wyróżnione przez Frost & Sullivan za wycieraczki do Mercedesa Benz Actros (MP5)

Valeo (pod marką SWF) jest pierwszym i jedynym dostawcą oryginalnego wyposażenia, który oferuje unikalnie zaprojektowane pióra wycieraczek do Mercedesa Actrosa piątej generacji na niezależnym rynku części zamiennych. Zastosowane w nich adaptery zostały opatentowane. Gwarantują w pełni niezawodny montaż wycieraczek, choć ich konstrukcja różni się od wersji OE.

 

Skąd ta różnica? Valeo dostarcza swoje wycieraczki także na pierwszy montaż w Actrosie piątej generacji, jednak Mercedes-Benz opatentował złącze, by zabezpieczyć się przed podróbkami.

 

Pióro wycieraczki w Actrosie MP5 otrzymało nowe, wyjątkowe mocowanie, gdyż Mercedes zastrzegł adapter stosowany na OE patentem, by uniknąć jego replikacji na rynku wtórnym – mówi Avijit Ghosh, dyrektor ds. doradztwa w firmie Frost & Sullivan – Produkt Valeo dokładnie odpowiada pod względem dopasowania, formy i funkcji wersji OE, ale posiada inny adapter. Ponieważ Valeo dostarcza również wersję OE tej wycieraczki, klienci mogą mieć pewność, że produkt spełnia wszystkie specyfikacje OE.

Wycieraczki Valeo do Mercedesa Benz Actros MP5

Cała konstrukcja pióra wycieraczki jest oparta na metalu połączonym z wytrzymałą gumą, co zapewnia trwałość i solidność produktu. Firma Valeo przeprowadziła szereg rygorystycznych testów podczas opracowywania wycieraczki, aby zapewnić jej najwyższą jakość. Przeprowadzone zostały m.in. testy laboratoryjne, podczas których wycieraczka pracowała w skrajnych warunkach temperaturowych. Sprawdzano także jej wytrzymałość na pracę przy silnym wietrze z wielu kierunków, przy słonej wodzie, pyle czy oblodzeniu na szybie.

 

Valeo, pod marką SWF, jest dostawcą wycieraczek dla wszystkich głównych producentów pojazdów ciężarowych w Europie: Mercedes-Benz, DAF, MAN, Renault i Volvo Trucks. Valeo było pionierem w produkcji unikalnych adapterów wycieraczek do Scanii. Producent jest także preferowanym dostawcą produktów aftermarketowych przez właścicieli ciężarówek i operatorów flot.

 

Valeo oferuje na niezależnym rynku części do pojazdów ciężarowych pióra wycieraczek pod markami SWF oraz Valeo. Standardy produkcji i testowania tych wycieraczek są na najwyższym poziomie, podobnie jak stal, guma, farba i inne materiały używane do ich produkcji. Przekłada się to na wysoką trwałość i efektywność w każdych warunkach pogodowych – mówi Avijit Ghosh – Koncentracja na kliencie i strategie rynkowe wybiegające w przyszłość dają firmie gwarancję stałego wzrostu na rynku europejskim.

 

Każdego roku Frost & Sullivan przyznaje nagrodę firmie, która opracowała innowacyjny produkt lub element produktu, przy wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii. Kryteria do przyznania nagrody to także m.in. wartość dodana oraz korzyść dla odbiorcy produktu czy wzrost wskaźnika rentowności (ROI).

 

Nagroda Frost & Sullivan Best Practices przyznawana jest firmom z różnych rynków regionalnych i globalnych za wybitne osiągnięcia w obszarach takich jak zarządzanie firmą, innowacje technologiczne, obsługa klienta i strategiczny rozwój produktów. Firma badawcza Frost & Sullivan jest znana na całym świecie z pomocy świadczonej inwestorom, liderom korporacji i rządom krajów w radzeniu sobie ze zmianami gospodarczymi i identyfikowaniu przełomowych technologii, megatrendów i nowych modeli biznesowych.

 

Źródło: Valeo

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).