Naczepa z pękniętymi tarczami hamulcowymi | MOTOFAKTOR

Naczepa z pękniętymi tarczami hamulcowymi

person Redakcja 22/03/2021

Zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego naczepy i wydaniem zakazu jej dalszej jazdy zakończyła się rutynowa kontrola zestawu ciężarowego.

W czwartek (18 marca) na ekspresowej „siódemce” w miejscowości Sople koło Ostródy patrol ITD zatrzymał do rutynowej kontroli drogowej zespół pojazdów należący do polskiego przewoźnika. Przy lewym kole na pierwszej i drugiej osi naczepy inspektorzy stwierdzili pęknięte tarcze hamulcowe. Tarcze hamulcowe w takim stanie mogły rozpaść się w trakcie jazdy i zablokować koła pojazdu.

 

Kontrola ITD zakończyła się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego naczepy i wydaniem zakazu dalszej jazdy do momentu naprawy usterki. Kierującego ukarano mandatem. Za dopuszczenie do ruchu drogowego pojazdu z usterką zagrażającą bezpieczeństwu odpowiedzialność finansowa grozi przewoźnikowi. Wobec przedsiębiorcy zostanie wszczęte postępowanie w sprawie nałożenia kary pieniężnej.

 

Źródło: ITD

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).