Naczepa do transportu kręgów stali w portfolio Wieltonu | MOTOFAKTOR

Naczepa do transportu kręgów stali w portfolio Wieltonu

person Adrian Januszkiewicz 10/11/2021

Do oferty Wieltonu dołączyła lekka i wielofunkcyjna naczepa rynna Coil Master Strong Light (SL) 9.0.

Naczepy rynny to pojazdy specjalistyczne, dedykowane do transportu kręgów stali. Chociaż ich zastosowanie może wydawać się wąskie, rozwiązanie zaproponowane przez Wielton – naczepa Coil Master SL 9.0 – ma pozwalać na ekonomiczne wykorzystanie przejazdu i opłacalny transport także innych ładunków. Jej niska masa przyczyniać ma się do ekologicznej i ekonomicznej jazdy.

Coil Master SL 9.0 to uniwersalna naczepa, która pomimo redukcji masy, wciąż posiada silną i wytrzymałą konstrukcję, a jednocześnie jest znacznie lżejsza od standardowej naczepy kurtynowej typu rynna. Pojazd może spełniać nie tylko swoją główną funkcję, czyli bezpieczny transport kręgów stali, ale również, dzięki szybkiej modyfikacji w postaci zamknięcia rynny podestem, rentowny przewóz innego typu towarów w drodze powrotnej. Piotr Agata Senior Product Manager Wielton S.A.

 

Za redukcją masy nowej naczepy w portfolio Wieltonu stoją zmiany konstrukcyjne i materiałowe. Wieluński producent korzysta ze stali o podwyższonej wytrzymałości, dzięki czemu możliwe było zmniejszenie grubości niektórych elementów, czy zastosowanie perforacji w innych składowych. W wyniku tych zabiegów masę Coil Master SL 9.0 zredukowano o ponad 500 kg, w stosunku do standardowej naczepy rynny Wieltonu, zachowując przy tym uniwersalną długość muldy wynoszącą 9 metrów.

 

Dodatkowo, zastąpienie stali przez aluminium w kluczowych dla produktu z muldą obszarach, takich jak słupy zabezpieczenia ładunku czy kratownice zaślepek rynny, ma pozwalać zaoszczędzić kolejne 150 kg. Tego typu zabiegi “odchudzające” produkt dają możliwość zaproponowania klientom naczepę o masie na poziomie jedynie 6600 kilogramów i to przy standardowym dla Wieltonu wyposażeniu. Ponadto, wybór opcjonalnego wyposażenia, jak np. deski stelażowe, zbiorniki powietrza, nogi podporowe czy felgi, wykonanego z aluminium pozwalać ma zaoszczędzić kolejne kilogramy. Istnieje zatem praktyczna możliwość redukcji masy Coil Master SL 9.0 do 6300 kg, a nawet 6200 kg (w bardzo ograniczonym wyposażeniu np. bez koła zapasowego).

Naczepa Wielton Coil Master SL 9.0

Naczepa Coil Master SL 9.0 powstała na bazie prototypu, stworzonego dla firmy Regesta, który po wprowadzeniu kilku zmian, trafił do produkcji seryjnej. Naczepa ta, dzięki zredukowanej masie, pozwala na oszczędność nie tylko paliwa, ale również opon, czy elementów układu hamulcowego. Obniżoną masę można także wykorzystać na dodatkową ładowność, tym samym zmniejszając liczbę przejazdów. Coil Master SL 9.0 to również uniwersalny pojazd pod względem rodzaju przewożonego ładunku.

 

Źródło: Wielton

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).