Moto Data: 10 najpopularniejszych marek samochodów w Polsce | MOTOFAKTOR

Moto Data: 10 najpopularniejszych marek samochodów w Polsce

person Leszek Kadelski 9/04/2014

Zobacz jak wyglądał polski park samochodowy w 2013 roku?

Dzięki uprzejmości firmy Moto Data możemy zaprezentować udziały w polskim parku samochodowym 10 najpopularniejszych aut. W zestawieniu dominują marki niemieckie, Fiat walczy co najwyżej o utrzymanie pozycji.

Zdecydowanie przybywa nam Volkswagenów i Opli. Nie tylko ich udział zwiększył się z odpowiednio 8 i 9 proc. w 2003 do obecnej wartości, ale także duża liczba kierowców badana przez nas deklaruje chęć zakupu aut tej marki. Tadeusz Kuncy Moto Data

 

Dla porównania, 10 lat temu Fiat miał 30 proc. udziału w parku samochodowym, z czego aż połowa przypadała na… „Maluchy”. Na drugim miejscu było zaś Daewoo.

 

Od 2005 roku o kształcie polskiego parku samochodowego decyduje nie sprzedaż nowych samochodów, a import używanych. To główny powód wzrostu udziałów nie tylko VW i Opla, ale także AudiBMW i Mercedesa.

Kiedyś marki premium były niszowe, teraz gwałtownie zyskują na popularności. Na drugim biegunie jest także coraz bardziej popularna Dacia, ale pamiętajmy że ta marka startowała na polskim rynku praktycznie od zera. Tadeusz Kuncy

 

Wkrótce na rynku dostępne będzie najnowsze badanie firmy Moto Data pokazujące podział parku samochodowego w Polsce w 2014 roku.

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).