MOOG prezentuje nową technologię produkcji | MOTOFAKTOR

MOOG prezentuje nową technologię produkcji

person Adrian Januszkiewicz 25/09/2018

Nowa technologia ma podnieść bezpieczeństwo, jakość, komfort i wytrzymałość. Zmianom towarzyszy rebranding marki.

Należąca do Federal-Mogul Motorparts marka MOOG podczas targów Automechanika Frankfurt zaprezentowała nową identyfikację wizualną oraz kilka istotnych zmian dotyczących produkcji części do układu kierowniczego i zawieszenia. Nowa fabryka w Hiszpanii będzie wytwarzać główne produkty MOOG z zastosowaniem nowej technologii Hybrid Core. To innowacyjne rozwiązanie koncentruje się na zwiększeniu bezpieczeństwa, trwałości oraz poprawie jakości części dzięki zastosowaniu wzmocnień z włókna węglowego i indukcyjnej obróbki cieplnej. Tak wyprodukowane części są mocniejsze i bardziej odporne na uszkodzenia.

Szeroka oferta i nowa technologia

Technologia Hybrid Core będzie stosowana we wszystkich częściach do układów kierowniczych i zawieszenia MOOG, tam gdzie jej użycie jest zasadne. Oprócz wzmocnień z włókien węglowych w celu obniżenia masy i zwiększenia trwałości, nowa technologia przynosi wiele innych korzyści dla konkretnych zastosowań w pojeździe, na przykład niższy moment obrotowy i zwiększone wychylenie przegubów kulowych w wahaczach i końcówkach drążków kierowniczych.

Hybrid Core to zaledwie jedna z naszych technologii, która wzmacnia całą ofertę MOOG. Wykorzystujemy również zaawansowaną obróbkę cieplną, powłoki zabezpieczające, nowy smar syntetyczny dla zwiększenia komfortu pracy układu oraz nakrętki kołnierzowe pokryte cynkiem, zapewniające jakość i bezpieczeństwo. Davor Horvat Business Director, Chassis, EMEA z Federal-Mogul Motorparts

 

Innowacje i wiedza ekspercka MOOG pomagają rozwijać ofertę przegubów kulowych, wahaczy, końcówek drążków kierowniczych, drążków osiowych i łączników stabilizatora. Hartowanie indukcyjne zapewnia wysoką wytrzymałość i poprawia niezawodność, co zwiększa bezpieczeństwo i daje kierowcy poczucie komfortu. Na przykład, stal używana do produkcji wahaczy jest mocniejsza od tradycyjnych materiałów. Nowy smar syntetyczny nie tylko ułatwia instalację, ale także skutecznie redukuje tarcie, aby zapewnić płynną i precyzyjną pracę układu kierowniczego, na tyle ile pozwala konstrukcji danego pojazdu.

 

Komponenty MOOG są również pokryte specjalną powłoką z płatkami cynku. Zapewnia ona doskonały wygląd i wysokiej jakości wykończenie oraz zwiększa odporność na korozję, a gdy jest zastosowana na nakrętkach kołnierzowych MOOG, zwiększa siłę dokręcenia, co dodatkowo poprawia bezpieczeństwo.

Nowo opracowane powłoki dają doskonały wygląd i wykończenie produktów MOOG. Skupiliśmy się na wprowadzeniu kompleksowych zmian, które dla klienta oznaczają rewolucję w ofercie produktowej i serwisie, które nie mają sobie równych. MOOG jest kojarzony z dostarczaniem wysokiej jakości produktów na rynek wtórny. Cieszymy się, że możemy oferować przeprojektowane produkty, których przewaga wciąż opiera się na niezawodności. Wprowadzone zmiany potwierdzają starania MOOG, aby dostarczać usługi zmieniające się wraz z oczekiwaniami klientów w zakresie niezawodności i komfortu. Davor Horvat

Nowa twarz marki

Nowa technologia i rozszerzenie oferty są wspierane przez wprowadzenie nowych opakowań. Wyraziste, żółto-niebieskie opakowania ujednolicają wygląd całej oferty i są początkiem nowego rozdziału dla marki. Nowy branding ma wspierać MOOG w zwiększaniu udziałów w rynku i budowaniu pozycji marki klasy premium.

Uznaliśmy, że ważne jest, aby wspierać zmianę oferty również poprzez nowy wygląd opakowań. Uderzające, żółte opakowania zostały zaprojektowane tak, aby wyróżnić MOOG od produktów konkurencji, która nie oferuje innowacji jakie znajdziemy w MOOG. Davor Horvat

 

Źródło: Federal-Mogul

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).