Monroe wprowadza elektroniczne amortyzatory RideSense | MOTOFAKTOR

Monroe wprowadza elektroniczne amortyzatory RideSense

person Adrian Januszkiewicz 27/09/2018

Nowa linia produktów to Monroe Intelligent Suspension RideSense.

W linii Monroe Intelligent Suspension RideSense będzie dostęonych 18 nowych numerów części od pierwszego kwartału 2019 roku. Produkt zaprojektowany jest do bezpośredniej wymiany oryginalnych amortyzatorów w pojazdach wyposażonych w technologię elektronicznego zawieszenia. Kompleksowa linia produktów RideSense obejmuje obecnie 50 numerów części dla ponad 15 milionów pojazdów zarejestrowanych w regionie EMEA.

 

Część portfolio Monroe Intelligent Suspension obejmuje zaawansowane rozwiązania zawieszeń zaprojektowane dla rynku części oryginalnych. Amortyzatory zamienne Monroe Intelligent Suspension RideSense są w pełni kompatybilne z produkowanymi przez Tenneco oryginalnymi systemami zawieszeń elektronicznych w popularnych samochodach osobowych, lekkich ciężarówkach i pojazdach SUV. Każda jednostka jest zaprojektowana tak, by ciągle dostosowywać swoje siły ściskania i odboju do zmieniających się warunków jazdy w celu zapewnienia optymalnej precyzji prowadzenia, kontroli i redukcji NVH.

Światowi producenci oryginalnego wyposażenia (OEM) coraz częściej wprowadzają technologię elektronicznego tłumienia wstrząsów do swoich pojazdów w celu osiągnięcia jak najwyższych wrażeń z jazdy. W związku z tym zapotrzebowanie rynkowe na kompatybilne produkty zamienne stale rośnie. Tenneco ciągle poszerza swój zakres zaawansowanych rozwiązań zawieszeń w celu wykorzystania tej możliwości wzrostu. Nasze zamienne amortyzatory elektroniczne RideSense™ wykorzystują zaawansowane technologie układów zaworów i inne wiodące technologie w celu zapewnienia ciągłej normalnej eksploatacji i prawidłowej wysokości jazdy po tym jak oryginalne amortyzatory pojazdu staną się zbyt zużyte. Maurits Binnendijk wiceprezes i dyrektor generalny ds. europejskiego rynku części zamiennych Tenneco

 

Każdy amortyzator Monroe Intelligent Suspension RideSense jest podłączony do Elektronicznego Zespołu Sterującego (ECU), który odbiera sygnały z czujników takie jak przyspieszenie kół, przemieszczenie nadwozia i kąt skrętu i wykorzystuje tak zgromadzone dane dla potrzeb reagowania na zmieniające się sytuacje drogowe i jezdne w czasie tak krótkim jak 10 milisekund. Amortyzatory, jak mówi producent zapewniają optymalny komfort i kontrolę pojazdu poprzez polepszenie kontaktu pomiędzy kołami a drogą, zmniejszenie oscylacji podczas omijania przeszkód, poprawę kontroli podczas zmiany pasa jazdy oraz szereg innych korzyści dostępnych w pojazdach wyposażonych w elektroniczne układy zawieszeń.

Amortyzatory Monroe Intelligent Suspension RideSense są zaprojektowane tak, aby odpowiadały one profilowi jazdy i manewrowania każdego pojazdu OE. Są one objęte 5-letnią gwarancją jakości i osiągów produktu. Dodatkowo, każdy produkt dostarczany jest w wysokiej jakości pojedynczym opakowaniu opatrzonym aktualną nazwą marki i zaprojektowanym tak aby przyciągać klientów i wytrzymać potencjalne uszkodzenia związane z wysyłką i transportem.

 

Źródło: Tenneco

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).