Modyfikacja zawieszenia w Fordzie Transit z zestawem BILSTEIN B14 | MOTOFAKTOR

Modyfikacja zawieszenia w Fordzie Transit z zestawem BILSTEIN B14

person Redakcja 30/04/2021

BILSTEIN oferuje amortyzatory również do lekkich samochodów dostawczych. W nich też można montować referencje z serii Performance.

Od lat 60. XX wieku BILSTEIN sukcesywnie buduje swój katalog amortyzatorów. Trzon oferty stanowią referencje przeznaczone do samochodów osobowych i lekkich dostawczych. Dziś można je wybrać do niemal 90% pojazdów poruszających się po drogach całego świata.

 

Amortyzatory BILSTEIN podzielone są na dwie grupy. Replacement przeznaczone są do wymiany fabrycznie montowanych części. Performance to ich odpowiedniki, ale o wyższych parametrach użytkowych. Wśród nich są zarówno bezpośrednie referencje – Replacement B4 vs Performance B6, jak też rozwiązania pozwalające na obniżenie lub podwyższenie zawieszenia. A także zestawy ze sprężynami lub komplety na wszystkie koła.

 

Dzięki tak szerokiej ofercie użytkownik pojazdu zyskuje możliwość doboru amortyzatorów BILSTEIN według własnych preferencji bądź potrzeb użytkowych. Takim przykładem jest wymiana dokonana w firmowym Fordzie Transit. Fabryczne elementy zawieszenia zastąpiono zestawem BILSTEIN B14 Performance. Z przodu są to kolumny gwintowane ze sprężynami, z tyłu klasyczne amortyzatory współpracujące z resorami.

 

Przy tej okazji powstał film szkoleniowy dla mechaników, który pokazuje krok po kroku cały proces.

Jednym z naszych aut firmowych jest Ford Transit Custom w wersji Sport. Z uwagi na intensywną eksploatację, przebieg i obciążenie postanowiliśmy obniżyć w nim zawieszenie. Dobór odpowiedniej referencji i sama wymiana nie jest skomplikowana, wymaga jednak przestrzegania kilku zasad i używania odpowiednich narzędzi. Z moich obserwacji prowadzonych podczas szkoleń praktycznych wiem, że rutyna może wygrać nawet z najbardziej doświadczonym mechanikiem. Przygotowany film jest więc szczegółowym omówieniem i pokazaniem całego procesu - od wjazdu na stanowisko warsztatowe do sprawdzenia i ustawienia zbieżności kół. Andrzej Wojciech Buczek doradca techniczny w IHR Warszawa, oficjalnego dystrybutora marki BILSTEIN w Polsce

 

Źródło: BILSTEIN

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).