Modułowy zestaw Texa RCCS – z myślą o warsztatach blacharskich | MOTOFAKTOR

Modułowy zestaw Texa RCCS - z myślą o warsztatach blacharskich

person Adrian Januszkiewicz 8/03/2019

Rozpoczęła się nowa kampania reklamowa Texa poświęcona zaletom oferowanym przez oprzyrządowanie Texa do kalibracji kamer i radarów.

Systemy wspomagania kierowcy ADAS stają się coraz bardziej popularne, nie tylko w samochodach klasy wyższej, ale także w pojazdach użytkowych. Z tego powodu fundamentalnym znaczeniem dla warsztatów blacharskich, które chcą pozostać konkurencyjne na rynku jest posiadanie wielomarkowego modułowego systemu, takiego jak Texa RCCS, zdolnego do szybkiego i skutecznego wykonywania kalibracji kamer i radarów w uszkodzonych pojazdach.

 

Mając na uwadze właśnie potrzeby tego typu warsztatów, w ciągu ostatnich miesięcy Texa znacząco poszerzyła swoją ofertę.

 

Możliwość bezpośredniego wykonania napraw pozwala warsztatom blacharskim uniknąć kosztów i ryzyka związanego z koniecznością korzystania z usług zewnętrznych firm,
a klientom gwarantuje bezpieczeństwo i krótszy czas napraw. Modułowy zestaw RCCS firmy Texa umożliwia poprawną kalibrację kamer i radarów w różnych przypadkach, takich jak:

 

  • Kalibracja radaru i kamery przedniej.
  • Kalibracja kamer 360° z zastosowaniem mat.
  • Kalibracja systemu monitorowania martwego pola za pomocą symulatora Dopplera.
  • Kalibracja kamery tylnej i systemu monitorowania martwego pola z zastosowaniem stożka i szablonu kątowego.
  • Kalibracja radarów/kamer za pomocą szablonów pozycjonowania.

 

Jak zapewnia włoski producent, wielofunkcyjny system Texa RCCS to inwestycja, która szybko się zwraca i która pozwala warsztatowi być na bieżąco z technologią motoryzacyjną, dając możliwość pracy ze wszystkimi pojazdami najnowszej generacji.

 

RCCS składa się z solidnego wspornika głównego, wyposażonego w elektrycznie sterowany system regulacji wysokości i w obrotowe koła umożliwiające łatwe przenoszenie wewnątrz warsztatu, belki z ruchomym panelem kalibracyjnym z mechanizmem umożliwiającym jego swobodne pozycjonowanie, dwóch luster oraz dwóch praktycznych uchwytów na koła
z innowacyjnym systemem natychmiastowego sprzęgania z kołem, w komplecie wraz ze wskaźnikami laserowymi i skalą stopniowaną, które zapewniają maksymalną precyzję podczas ustawiania pojazdu. To technologicznie zaawansowane rozwiązanie umożliwia pozycjonowanie RCCS z niezwykłą łatwością, maksymalną dokładnością i z zachowaniem procedur bezpieczeństwa i zaleceń poszczególnych producentów pojazdów.

Zestaw RCCS jest idealnym rozwiązaniem dla warsztatów blacharskich, ponieważ jest modułowy i wszechstronny – umożliwia wykonywanie każdego typu kalibracji dzięki dostępności całej serii dodatkowych elementów, takich jak:

 

  • Maty z podziałką.
  • Symulator efektu Dopplera.
  • Stożki i szablon kątowy.
  • Szablony do pozycjonowania.
  • Urządzenie night vision.

Idealne połączenie z oprogramowaniem IDC5

Zestawy kalibracyjne Texa należy stosować w połączeniu z oprogramowaniem diagnostycznym IDC5, dzięki czemu wykonanie wszystkich operacji staje się szybkie i skuteczne.

 

Oprogramowanie zawiera karty pomocy przygotowane dla poszczególnych marek i modeli pojazdów. Informacje zawarte w kartach pomocy prowadzą operatora krok po kroku przez wszystkie etapy kalibracji, gwarantując poprawność ustawienia wysokości panelu, odległości od pojazdu i pozycji zestawu względem pojazdu.

 

Po zakończeniu kalibracji oprogramowanie proponuje wydruk raportu z przeprowadzonych operacji, który może zostać przekazany klientowi.

Specjalistyczne szkolenia ADAS z TEXAEDU

Aby poznać każdy sekret systemów ADAS, TEXAEDU opracowało specjalistyczne szkolenie D9C, które pozwala poznać specyfikację techniczną i sposoby działania systemów wspomagających kierowcę, a także położenie i funkcjonalność zastosowanych technologii: radarów, LIDAR-ów, kamer, kamer na podczerwień, czujników ultradźwiękowych
i innych.

 

Źródło: Texa

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).