Mocne atuty PZL Sędziszów | MOTOFAKTOR

Mocne atuty PZL Sędziszów

person Redakcja 9/05/2022

PZL Sędziszów to polska firma, która może pochwalić się bardzo szeroką gamą produktów, nowoczesnymi technologiami i stabilnym zaopatrzeniem swoich odbiorców.

 

PZL Sędziszów to marka dobrze rozpoznawalna przez użytkowników samochodów osobowych, ale nie wszyscy wiedzą, że bardzo ważne kierunki produkcji polskiego producenta to także rolnictwo i transport ciężarowy. Na liście odbiorców PZL Sędziszów znajdują się również wojsko i firmy lotnicze.

 

Bez najmniejszych kompleksów możemy porównywać polskie filtry z dowolną konkurencją.

Najlepsze materiały filtrujące

PZL Sędziszów bazuje na najlepszych i najdroższych europejskich materiałach filtrujących. To właśnie dzięki temu spełnia wymagania zaawansowanych silników w zakresie chłonności zanieczyszczeń i niskich oporów przepływu. Produkcja osadzona w Polsce daje pełną kontrolę nad jakością i pozwala na szybkie dokonywanie ewentualnych modyfikacji, np. w zakresie rozszerzenia oferty o nowe referencje.

Nie wszystko widać gołym okiem

To co na pierwszy rzut oka wydaje się zwykłe, w praktyce okazuje się bardzo zaawansowane. Np. każdy filtr powietrza oferowany przez PZL Sędziszów jest wykonany ze specjalnej bibuły i włókniny poliestrowej. Taka budowa gwarantuje skuteczne oczyszczanie w bardzo szerokim spektrum zanieczyszczeń (5-30 μm). Wspomniane materiały przed zastosowaniem poddane są impregnacji (z wykorzystaniem żywicy) oraz obróbce termicznej, co w konsekwencji zabezpiecza filtr powietrza przed szkodliwym wpływem wilgoci oraz oparów oleju i paliwa. Co więcej, w filtrach do pojazdów, w których istnieje zagrożenie przeskoku iskry, bibuła filtracyjna jest wykonana w technologii ognioodpornej. To specjalny rodzaj materiału filtracyjnego typu Flame Retardant.

Zwykły papier na pierwszy rzut oka może wyglądać bardzo podobnie jak materiały filtracyjne PZL, jednak nie jest w stanie jednocześnie zatrzymywać zanieczyszczeń o średnicy mniejszej niż 30 μm i gwarantować przy tym odpowiednio niskich oporów przepływu powietrza. Nie wytrzyma także próby czasu, czyli pełnego interwału między przeglądami, nie mówiąc już o odporności na wilgoć czy zanieczyszczenia chemiczne, np. olej.

Nanotechnologia

W dzisiejszych czasach trudno o zupełnie nowe techniki filtrowania. Mimo wszystko PZL Sędziszów ma w swojej ofercie filtry kabinowe antybakteryjne Silver Nano Protect. Zastosowano w nich nowatorski, dwukompozytowy roztwór z cząstkami nano-srebra i nano-miedzi, który charakteryzuje się unikalnymi właściwościami antybakteryjnymi. W połączeniu z kilkuwarstwową powierzchnią filtracyjną produktu, stanowi on jeszcze bardziej skuteczną barierę przed bakteriami, alergenami, pleśnią i drobnym pyłem niż filtry węglowe. Zastosowane tu koloidalne srebro i miedź, to cząstki metalu wielkości nanometrów zawieszone w cieczy dyspersyjnej, naniesionej na włókninę filtracyjną. Minimalny okres aktywności antybakteryjnej wynosi 12 miesięcy.

Ciągłość dostaw

Import europejskich materiałów i polska produkcja okazały się skutecznym zabezpieczeniem przed problemami współczesnego świata. To właśnie wysoka jakość produkcji oraz stabilne zaplecze zaopatrzeniowe sprawiają, że połowa produkcji PZL Sędziszów trafia obecnie na eksport do Francji, Niemiec, Włoch i Belgii. Polska firma stawia na dywersyfikację produkcji i dba o równowagę pomiędzy importem a eksportem, co chroni ją także przez ewentualnym ryzkiem zmiany kursów walut.

Polecamy z czystym sumieniem

Z czystym sumieniem polecamy wszystkim kierowcom filtry PZL Sędziszów. Nie tylko dla tego, że promujemy rodzimy przemysł, ale także z tego powodu, że to po postu bardzo dobre produkty. Charakteryzują się wysoką skutecznością filtrowania, są bardzo precyzyjnie wykonane i gwarantują niskie opory przepływu. Na dodatek – naprawdę świetnie się prezentują, ponieważ PZL Sędziszów dba także o estetykę swoich filtrów, które z powodzeniem mogą stanowić ozdobę niejednego silnika.

 

Artykuł sponsorowany przez PZL Sędziszów

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).