Młodzi mechanicy znów zawalczą o tytuł Young Car Mechanic | MOTOFAKTOR

Młodzi mechanicy znów zawalczą o tytuł Young Car Mechanic

person Adrian Januszkiewicz 25/03/2019

Tegoroczna edycja Young Car Mechanic wkracza na coraz wyższe obroty. Co ciekawego zaplanowali organizatorzy w tym roku?

Rozwój kompetencji młodych specjalistów oraz popularyzacja zawodu mechanika samochodowego, to jedne z głównych celów, jakie przyświecają konkursowi Young Car Mechanic.

Etapy konkursu

Tegoroczna edycja Konkursu Young Car Mechanic ponownie podzielona została na cztery etapy. Pierwsze trzy zaplanowane zostały w taki sposób, aby umożliwić wyłonienie talentów z poszczególnych krajów zaangażowanych do tegorocznej edycji konkursu. Z kolei ostatni, czwarty etap, to finał międzynarodowy, który tradycyjnie już zorganizowany zostanie w Centrum Szkoleniowym Inter Cars w Cząstkowie Mazowieckim.

 

Konkurs co roku wspierają znane i prestiżowe marki, którym zależy na kształtowaniu właściwych wzorców wśród młodzieży. W tym roku partnerami strategicznymi, zarówno etapu krajowego, jak i międzynarodowego finału są firmy Bosch, Elring oraz ZF Aftermarket.

Eliminacje krajowe

Pierwszy etap rywalizacji zakończył się 24 lutego. Był to pisemny test, przeprowadzany na poziomie każdej zgłoszonej do konkursu szkoły. W trakcie tego etapu została wyłoniona grupa Uczniów, którzy w drugim etapie będą walczyć o możliwość udziału w Finale Krajowym, do którego zostanie zakwalifikowanych 10 najlepszych uczniów z Polski.

 

W pierwszym etapie tegorocznej edycji konkursu Young Car Mechanic wzięło udział blisko 1200 uczniów ze szkół technicznych z całej Polski. Co ważne, do przedsięwzięcia dołączyły kolejne szkoły zaangażowane w program Młode Kadry. Są to placówki z Warszawy, Bielska-Białej, Brzegu, Przemyśla i Wrocławia. Łącznie w całym konkursie zaangażowane są 23 szkoły z naszego kraju. To dobitnie pokazuje, że działania przynoszą pozytywne efekty, a sam konkurs jest coraz popularniejszy Obecnie trwa drugi etap konkursu, którego zakończenie przewidziane jest na 31.03.2019 r. Tutaj również dla uczestników zaplanowany został pisemny test o bardzo wysokim stopniu trudności. Zaraz po jego zakończeniu poznamy 10 finalistów, którzy zmierzą się z zadaniami praktycznymi podczas finałów krajowych.

 

Finał krajowy odbędzie się 12 kwietnia w Białymstoku w Zespole Szkół Mechanicznych Centrum Kształcenia Praktycznego nr 2.

Międzynarodowy charakter wydarzenia

Young Car Mechanic to inicjatywa międzynarodowa. Tegoroczna edycja to już trzecia odsłona konkursu, do której zaproszeni zostali uczniowie z innych europejskich krajów, gdzie Inter Cars prowadzi swoją działalność. W 2017 roku byli to uczniowie z Łotwy i Litwy, 12 miesięcy później dołączyli do nich koledzy z Bułgarii i Estonii. W 2019 roku lista krajów jest jeszcze bardziej obszerna – w międzynarodowym finale spotkają się reprezentanci szkół z Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Ukrainy, Węgier, Chorwacji i Bułgarii.

 

Uczestnicy będą musieli zmierzyć się ze złożonymi zadaniami technicznymi, w trakcie których zostanie oceniona ich praktyczna wiedza oraz umiejętności diagnostyki i naprawy samochodów w warunkach najpełniej oddających realia pracy mechanika.

 

Rywalizacja zapowiada się emocjonująco – łączna pula nagród dla 3 pierwszych miejsc w Międzynarodowym Finale Young Car Mechanic 2019 wynosi aż 100 000 zł. Dodatkowo, wszyscy uczestnicy Finału Międzynarodowego zostaną zaproszeni na wycieczkę do fabryki firmy Elring w Stuttgarcie i muzeów poświęconych tematyce motoryzacji.

 

Ze względu na dużą liczbę uczestników tegoroczny finał międzynarodowy podzielony został na dwa dni – 25 i 26 maja 2019 roku.

 

Źródło: newsrm.tv

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).