Mio MiVue 798 Dual Pro – nowy zestaw kamer już na rynku | MOTOFAKTOR

Mio MiVue 798 Dual Pro – nowy zestaw kamer już na rynku

person Adrian Januszkiewicz 19/01/2022

W ofercie kamer od Mio pojawił się zestaw MiVue 798 Dual Pro, który zastępuje popularny w Polsce model MiVue 798 Dual.

Najnowszy zestaw składa się z modelu Mio MiVue 798 Pro oraz kamery tylnej Mio MiVue A50. Rozdzielczość 2.8K i dwukrotnie większe tempo zapisu niż w MiVue 798 gwarantować mają wysoką jakość nagrań, a liczne dodatkowe funkcje być realnym wsparciem dla kierowcy.

 

O tym, że po czerwcowej nowelizacji kodeksu drogowego kamera samochodowa stała się niezbędnym elementem wyposażenia auta wie już niemal każdy. Aby zapis był niepodważalnym argumentem pokazującym co faktycznie wydarzyło się na drodze, musi być wykonany urządzeniem zapewniającym krystalicznie czyste nagrania w każdych warunkach oświetleniowych i pogodowych. Sercem kamery przedniej Mio MiVue 798 Dual Pro jest matryca Sony premium STARVIS CMOS, która w połączeniu z przysłoną F1.8 bardzo dobrze radzi sobie z doświetleniem obrazu w każdych warunkach. W porównaniu do swojego poprzednika umożliwia rejestracje filmów z dwukrotnie większą prędkością zapisu wynoszącą aż 60 klatek na sekundę.

 

Pozwala to uzyskać ostry obraz nawet, gdy jedziemy autem szybciej niż zwykle Nagrywanie w rozdzielczości QHD czyli 2.8K (2560P x 1600P) daje pewność, że oko kamery zawsze uchwyci nawet najmniejszy szczegół. Szeroki rzeczywisty kąt widzenia wynoszący 145 stopni sprawia, iż nagrywa ona nie tylko to co dzieje się na drodze, ale również na poboczu, które zazwyczaj pełni wiodącą rolę w ustaleniu przebiegu sytuacji. Dodatkowo w obu kamerach jest zastosowana autorska technologia Mio NightVision Pro, która automatycznie dostraja obraz tak, by nawet w najtrudniejszych warunkach osiągnąć perfekcyjne nagranie.

 

Mio MiVue 798 Dual Pro nie tylko idealnie rejestruje przejazd, ale wspiera kierowcę, by bezpiecznie, bez mandatu pokonał trasę. Jedną z najbardziej przydatnych funkcji jest informowanie o znajdujących się na drodze fotoradarach. Zestaw umożliwia również monitorowanie przebiegu trasy przez odcinkowy pomiar prędkości. Ta druga z możliwości jest szczególnie przydatna, gdyż tego typu miejsca stały się ulubionym sposobem na sprawdzanie z jaką prędkością poruszają się kierowcy. Z wykorzystaniem tej funkcji Mio MiVue 798 Pro pokazuje dystans oraz czas w sekundach do zbliżającego się punktu pomiarowego. Wskazuje również ograniczenie prędkości oraz dostarcza informacji o średniej prędkości pojazdu na mierzonym odcinku.

Wbudowany moduł WIFI pozwala w czasie rzeczywistym aktualizować oprogramowanie i synchronizować materiał filmowy ze smartfonem.

 

Zestaw został wyposażony w kamerę tylną Mio MiVue A50 wraz z długim i wytrzymałym 8-metrowym kablem, ze wzmocnieniem sygnału. Pozwoli on łatwo i wygodnie zainstalować urządzenie niemal w każdym aucie. Gdy podłączymy Mio MiVue 798 Dual Pro do dodatkowego zasilenia jakim jest Smartbox, zyskujemy kolejną funkcjonalność – w trakcie postoju pojawia się tryb parkingowy. Aktywuje się on automatycznie i rejestrują obraz, gdy zostanie wykryty ruch i automatycznie zapisuje plik wideo.

 

Cena Mio MiVue 798 Pro – 899 zł
Cena Mio MiVue 798 Dual Pro – 1199 zł

 

Źródło: Mio

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).