Ministerstwo Klimatu tłumaczy kwestię API BDO | MOTOFAKTOR

Ministerstwo Klimatu tłumaczy kwestię API BDO

person Adrian Januszkiewicz 19/02/2020

Resort klimatu, w związku z błędnymi zgłoszeniami na formularz kontaktowy, informuje, że API umożliwia integrację oprogramowania zewnętrznego z BDO.

Z API BDO mogą skorzystać podmioty wykorzystujące w swojej firmie zewnętrzne oprogramowanie do prowadzenia ewidencji odpadów, w tym do wystawiania kart przekazania odpadów.

 

Prace związane z integracją oprogramowania z BDO wykonują twórcy danego oprogramowania. Po zakończeniu integracji, ewidencja odpadów nadal będzie mogła być prowadzona w dotychczas wykorzystywanym systemie, z jednoczesnym zapisem wprowadzanych danych w BDO.

 

Ministerstwo Klimatu zachęca do weryfikacji możliwości integracji swojego oprogramowania z administratorem danego systemu lub/i firmą świadczącą usługi utrzymania i rozwoju systemu wykorzystywanego w swojej organizacji. Odpowiadając na nadesłane pytania, resort informuje że korzystanie z API BDO nie jest obowiązkowe oraz udostępniane jest bezpłatnie dla wszystkich zainteresowanych podmiotów.

 

Podmioty które nie posiadają oddzielnego oprogramowania do prowadzenia ewidencji odpadów, będą mogły korzystać z aplikacji BDO, dostępnej przez przeglądarkę internetową.

 

W celu sprawnego uzyskania odpowiedzi wysłanej przez formularz kontaktowy, Ministerstwo Klimatu zachęca do prawidłowego wyboru tematu zgłoszenia/wiadomości, której ona dotyczy tj.:

 

  • wnioski, obowiązek rejestracji,
  • obsługa funkcjonalności systemu,
  • integracja z API
  • problemy techniczne,
  • organy administracji publicznej i podmioty wskazane w art. 83 ust. 1 o odpadach

 

Źródło: bdo.mos.gov.pl

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).