Miliony kierowców na Motointegrator.com w 2021 r. | MOTOFAKTOR

Miliony kierowców na Motointegrator.com w 2021 r.

person Adrian Januszkiewicz 10/03/2022

Jak wskazują zebrane dane, platformę Motointegrator.com w 2021 roku odwiedziło aż 3,6 mln użytkowników.

W 2021 roku Motointegrator.com odwiedziło 3 600 000 kierowców w Polsce. Platforma uzyskała aż 6 620 000 odsłon. 33% kierowców odwiedzających stronę stanowiły kobiety, a 67% mężczyźni. Około 70% użytkowników korzystało z platformy Motointegrator.com na urządzeniach mobilnych. Ponadto liczba warsztatów, których właściciele zdecydowali się na założenie swojej wizytówki na Motointegrator.com przekroczyła aż 13 000.

Odpowiedź na potrzeby kierowców

W roku 2021 platforma rozszerzyła ofertę usług dotyczących motocykli, a także samochodów elektrycznych oraz hybrydowych. Choć auta zeroemisyjne to obecnie raczkujący segment rynku, Motointegrator.com chce być pionierem w umawianiu usług serwisowych online – dlatego umożliwia umawianie wizyt w warsztatach również dla tak nowoczesnych aut, jak samochody elektryczne. Obecnie na platformie można znaleźć 23 usługi serwisowe dotyczące aut elektrycznych i hybrydowych oraz 24 rodzaje napraw związanych z motocyklami. Łączna baza usług, z których mogą skorzystać kierowcy za pośrednictwem platformy to aż 547 pozycji.

Jak wygląda zaangażowanie użytkowników w liczbach?

W 2021 roku kierowcy wygenerowali ponad 500 000 połączeń do serwisów korzystając z platformy Motointegrator.com. 67% z nich zostało odebranych przez mechaników. Numery na stronach warsztatów zostały wyświetlone 670 000 razy. Już prawie 7 000 kierowców docenia zalety posiadania konta kierowcy w Motointegrator.com. Dzięki nim, użytkownicy mają dostęp do bieżącej historii serwisowej swojego auta. Jest to też duże ułatwienie dla mechaników, którzy mogą na bieżąco sprawdzić co było ostatnio naprawiane w danym samochodzie.

Dodatkowe korzyści dla warsztatów

Serwisy samochodowe korzystające z pakietu Motointegratora Premium od połowy poprzedniego roku zyskały możliwość umieszczania na swojej stronie promocji, dzięki czemu mogą zainteresować klientów swoją wyjątkową ofertą. Gadżet gratis do przeglądu, zniżka procentowa na konkretną usługę, a może limitowana oferta na montaż konkretnej części – to warsztat sam decyduje jaką promocję dodaje. Co istotne, oferty promocyjne warsztatów są wyświetlane na specjalnej zakładce Promocje. Dodatkowo kierowcy mają możliwość skorzystania również z promocji oferowanych przez partnerów platformy.

 

Warsztatom korzystającym z wizytówki Motointegrator Premium platforma oferuje również jej darmową optymalizację. Mechanicy mogą liczyć na wsparcie w przygotowaniu jej w taki sposób, by zainteresowała jak najwięcej klientów.

Nie tylko w Polsce

Motointegrator.com prężnie działa również za granicą. Łączna liczba wyświetleń platformy w 2021 roku na wszystkich rynkach to blisko 11 000 000. Rozwiązanie jest dostępne w 11 krajach. Najwięcej ruchu na stronie zostało wygenerowane w Polsce. Drugim największym rynkiem jest pod tym względem Bułgaria, zaś na trzecim miejscu uplasowała się Chorwacja. Identycznie wygląda to w sprawie ilości warsztatów posiadających wizytówki na Motointegrator.com.

Plany na przyszłość to dalszy rozwój

Obecnie platformie zależy przede wszystkim na udoskonalaniu obsługi, aby proces umawiania wizyt w warsztacie był możliwie jak najprostszy i jak najbardziej przejrzysty. Ponadto planuje nadal rozwijać bazę poradników, które cieszą się wśród użytkowników dużą popularnością. Porad motoryzacyjnych na Motointegrator.com w 2021 roku na polskim rynku szukano niemal 2 300 000 razy.

 

Źródło: Inter Cars

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).