Miliony dla QEV na rozwój transportu niskoemisyjnego | MOTOFAKTOR

Miliony dla QEV na rozwój transportu niskoemisyjnego

person Adrian Januszkiewicz 7/11/2019

Firma QEV Technologies otrzyma 17 mln euro z Europejskiego Banku Inwestycyjnego na różnorodne projekty w zakresie transportu niskoemisyjnego.

Umowa w sprawie finansowania quasi-kapitałowego została podpisana wczoraj (6.11.2019 r.) w Lizbonie przez wiceprezesa EBI Emmę Navarro i dyrektora generalnego QEV Miguela Valldecabresa. Projekt jest wspierany przez Europejski Fundusz na rzecz Inwestycji Strategicznych (EFSI), główny filar planu inwestycyjnego dla Europy, znany również jako plan Junckera.

 

QEV to hiszpańska firma zajmująca się technologią i inżynierią, która opracowuje i produkuje elektryczne elementy napędowe do bolidów wyścigowych Formuły E oraz elektryczne zespoły napędowe („e-zestawy”) do minibusów. Wiedza zdobyta przez QEV w sektorze wyścigowym pozwoliła mu stać się partnerem technologicznym dla kilku producentów samochodów, którzy opracowują pojazdy w pełni elektryczne, w tym dla hiszpańskiej marki Hypercar Hispano Suiza.

 

Dzięki wsparciu EBI, QEV przyspieszy rozwój czystszych i bardziej zrównoważonych innowacji w zakresie mobilności, pomagając w walce ze zmianami klimatu, co jest kluczowym priorytetem dla EBI. Rozwijając działalność, QEV opracuje pojazdy bezemisyjne, wdroży infrastrukturę szybkiego ładowania oraz przyspieszy badania i rozwój technologii EV transportu publicznego i pojazdów o wysokiej wydajności. Obejmuje to dostarczanie „e-zestawów” w celu umożliwienia elektryfikacji pojazdów transportu publicznego – zarówno w produkcji nowych modeli, jak i konwersji już używanych – w Azji, Ameryce Łacińskiej i Afryce.

 

Na Filipinach firma QEV niedawno wyposażyła 10 nowych minibusów elektrycznych GET i przekształciła wiele Jeepney’ów, aby wykorzystać swoją w pełni elektryczną technologię. Przekształcanie starych Jeepney’ów napędzanych silnikiem Diesla, najpopularniejszych środków transportu publicznego w kraju, ma znaczny potencjał poprawy lokalnej jakości powietrza i może znacznie zmniejszyć emisję CO2. W samej Manili Jeepney wytwarza 3,654 tony CO2 dziennie. Aby osiągnąć taką samą roczną korzyść jak jeden Jeepney zamieniony na energię elektryczną, konieczne byłoby posadzenie 300 drzew rocznie. Do końca 2019 r. QEV dostarczy kolejne 100 e-zestawów do GET w Manili w ramach globalnych planów produkcji około 10 000 e-zestawów rocznie, po inwestycji EBI.

 

Środki finansowe EBI nie tylko mają przyczynić się do zrównoważonej mobilności publicznej i przeciwdziałania zmianom klimatu, ale także wspierać nowe miejsca pracy. Oczekuje się, że całkowite zatrudnienie w QEV wzrośnie ze 100 pracowników do około 250 do 2023 r., Z czego ponad 200 będzie zaangażowanych w działalność badawczo-rozwojową i inżynierską.

Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w Web Summit, wspierając działalność badawczo-rozwojową hiszpańskiej firmy, która chce promować czystszy system transportu w Europie i poza nią. W banku UE jesteśmy zaangażowani we wspieranie innowacyjnych inwestycji, które przyczyniają się do przejścia na gospodarkę niskoemisyjną, transformacji, która pomoże przeciwdziałać zmianom klimatu oraz promować wzrost gospodarczy i tworzenie miejsc pracy. Web Summit to idealne miejsce do podpisywania innowacyjnych projektów, takich jak QEV, które są idealnie zgodne ze zobowiązaniem EBI do zwiększenia finansowania i zasobów w celu zwiększenia działań na rzecz klimatu. Emma Navarro wiceprezes EBI odpowiedzialna za operacje w Hiszpanii i Portugalii oraz za akcje klimatyczne banku
Finansowanie z EBI pomoże przyspieszyć nasze innowacje w dziedzinie mobilności elektrycznej i ulepszyć nasze produkty, aby znacząco wpłynąć na elektryfikację pojazdów. Podstawowy wpływ finansowania będzie na zwiększenie naszej produkcji platform elektrycznych do transportu miejskiego. Inwestycja pomoże także przyspieszyć rozwój nowych technologii poprzez wyścigi elektryczne, co wpłynie na projekty o wysokiej wydajności, nad którymi pracujemy dla głównych marek motoryzacyjnych. Jesteśmy dumni, że EBI zaufał naszemu potencjałowi i wspiera nas w tej podróży. Miguel Valldecabres CEO QEV Technologies

EBI i działania na rzecz klimatu

EBI jest jednym z największych na świecie wielostronnych dostawców środków finansowych na projekty działań w dziedzinie klimatu. Celem banku jest bycie liderem w mobilizowaniu środków finansowych niezbędnych do utrzymania globalnego ocieplenia poniżej 2˚C i ograniczenia wzrostu temperatury do 1,5˚C, aby zrealizować cele Porozumienia Paryskiego.

 

Podczas wrześniowego szczytu klimatycznego w Nowym Jorku Grupa EBI ogłosiła plany rozszerzenia działań w dziedzinie klimatu, zwiększenia finansowania do 50% swojej działalności na rzecz klimatu i środowiska do 2025 r. i zmobilizowania do 1 mld euro do 2030 r. na wsparcie inwestycji ekologicznych. Zapowiedziała również, że zamierza dostosować wszystkie swoje działania do Porozumienia Paryskiego.

 

Plan inwestycyjny dla Europy, znany jako plan Junckera, jest jednym z głównych priorytetów Komisji Europejskiej. Koncentruje się na zwiększaniu inwestycji w celu tworzenia miejsc pracy i wzrostu poprzez inteligentniejsze wykorzystanie zasobów finansowych, usuwanie przeszkód w inwestycjach oraz zapewnianie widoczności i pomocy technicznej dla projektów inwestycyjnych.

 

Europejski Fundusz na rzecz Inwestycji Strategicznych (EFSI) jest głównym filarem planu Junckera i zapewnia gwarancje pierwszej straty, umożliwiając EBI inwestowanie w więcej projektów, które często wiążą się z większym ryzykiem. EFSI przyniósł już namacalne wyniki. Oczekuje się, że projekty i umowy zatwierdzone do finansowania w ramach EFSI zmobilizują ponad 433,2 mld euro na inwestycje, w tym 46,7 mld euro w Hiszpanii, wspierając około 922 000 MŚP w 28 państwach członkowskich.

 

Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) jest długoterminową instytucją pożyczkową Unii Europejskiej należącą do jej państw członkowskich. Udostępnia finansowanie długoterminowe na solidne inwestycje, które przyczyniają się do realizacji celów polityki UE.

 

Źródło: QEV Technologies

 

 

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).