Miliard euro kary dla Volkswagena za Dieselgate | MOTOFAKTOR

Miliard euro kary dla Volkswagena za Dieselgate

person Adrian Januszkiewicz 14/06/2018

Prokurator w Brunszwiku wydał nakaz administracyjny nałożenia grzywny w wysokości 1 mld euro na Grupę VAG za spowodowanie kryzysu na rynku Diesli.

Wczoraj, 13 czerwca 2018, prokurator w Brunszwiku, w związku z naruszeniem przez Grupę VAG zapisów niemieckiej ustawy o przestępstwach regulacyjnych w kontekście kryzysu na rynku Diesli, wydał nakaz administracyjny dotyczący nałożenia grzywny na koncern w wysokości 1 mld euro.

 

Zgodnie z ustaleniami dochodzenia przeprowadzonego przez prokuratora w Brunszwiku, w dziale Powertrain Development w ramach testów pojazdów nie zostały dopełnione obowiązki kontrolne. Zgodnie z wynikami śledztwa, były one przyczynami reklamacji 10,7 milionów pojazdów z silnikami wysokoprężnymi typu EA 288 (Gen3), w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie oraz EA 189 na całym świecie, które sprzedano klientom i wprowadzono na rynek z niedozwoloną funkcją oprogramowania fałszującego testy emisji spalin w okresie od połowy 2007 r. do 2015 r.

 

Po dokładnej analizie Volkswagen AG zaakceptował karę i nie złożył od niej odwołania. Volkswagen AG, w ten sposób, przyznaje się do odpowiedzialności za kryzys na rynku Diesli. Koncern zakłada, że takie zakończenie postępowania będzie miało również znaczący pozytywny wpływ na postępowania administracyjne toczące się w Europie przeciwko Grupie i jej spółkom zależnym.

 

Źródło: Volkswagen AG

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).