Mikaela Ahlin-Kottulinsky w Extreme E | MOTOFAKTOR

Mikaela Ahlin-Kottulinsky i Jenson Button będą reprezentować zespół JBXE podczas tegorocznej edycji serii wyścigowej Extreme E.

Tuż przed rozpoczęciem nowej, spektakularnej serii wyścigów off-roadowych Extreme E ostatnie zespoły przedstawiają swoich kierowców, którzy wystartują elektrycznymi SUV-ami by pokonać trasy w najodleglejszych zakątkach świata. Zespół JBXE Jensona Buttona ogłosił, kto będzie ścigał się u boku byłego mistrza świata Formuły 1.

 

Button będzie dzielił kokpit swojego ODYSSEY 21 z Mikaelą Ahlin-Kottulinsky. W ostatnich latach szwedzka zawodniczka z powodzeniem startowała jako kierowca w Scirocco R-Cup Germany oraz w rallycrossie. W 2015 roku wzięła udział w nowo powstałym Audi Sport TT Cup. Wystąpiła również w klasyfikacji juniorów ADAC GT Masters w 2016 r. oraz w Audi Sport Racing Academy w 2017 r. W 2018 roku, wzięła udział w Mistrzostwach Skandynawii Samochodów Turystycznych (STCC), w których odniosła historyczne zwycięstwo jako pierwsza i jedyna kobieta, która kiedykolwiek wygrała wyścigi tej serii.

 

Jako kierowca testowy Continental i ambasadorka marki, Mikaela Ahlin-Kottulinsky odegrała też kluczową rolę w opracowaniu opony CrossContact Extreme E, w którą wyposażone są wszystkie pojazdy zespołów wyścigowych.

Jestem dumna i szczęśliwa, że mogę dołączyć do zespołu JBXE wraz z Jensonem Buttonem, to spełnienie marzeń. Nie tylko mogę ścigać się z fantastycznym kolegą w zespole, ale oboje naprawdę wierzymy, że nowa seria wyścigów Extreme E to coś więcej niż kolejny sport motorowy: to sport w określonym celu, który możemy wykorzystać do zaprezentowania pojazdów elektrycznych i zmotywowania ludzi do ponownego przemyślenia swoich poglądów na temat konsekwencji zmian klimatycznych. Jeśli uda nam się uczynić te wyścigi ekscytującymi, innowacyjnymi i inspirującymi do naśladowania, gotowość do wprowadzania dużych i małych zmian wzrośnie – z korzyścią dla naszej planety i nas wszystkich. Mikaela Ahlin-Kottulinsky

 

Cechą wyróżniającą Extreme E jest wybór tras w pobliżu zagrożonych siedlisk. Celem serii wyścigów jest zwiększenie świadomości na temat zmian klimatycznych wśród fanów sportów motorowych na całym świecie, a także wśród polityków, władz lokalnych i mieszkańców terenów, na których wytyczone są trasy, oraz zachęcenie ich do wzmożenia wysiłków na rzecz ograniczenia globalnego ocieplenia do 1,5 stopnia Celsjusza.

 

Jako partner założycielski i główny sponsor Extreme E, Continental, firma technologiczna, która w 2021 roku świętuje swoje 150-lecie, również cieszy się z tej decyzji.

Mikaela była zaangażowana w testy, dzięki czemu poznała opony i pojazdy przed wszystkimi innymi. I od razu zdała sobie sprawę, że zainicjowaliśmy coś, co będzie generować pozytywną energię. Od samego początku była bardzo podekscytowana tymi wyścigami. Do tego jest świetnym kierowcą wyścigowym. Sandra Roslan odpowiedzialna za projekt Extreme E w firmie Continental

 

Dla Szwedki współpraca z Continental rozpoczęła się w 2018 roku od udziału w biciu rekordu świata w jeździe szybkiej na łyżwach. Prowadziła na lodowym torze auto, które jadąc wytworzyło aerodynamiczną tarczę, co pozwoliło holenderskiemu panczeniście i złotemu medaliście olimpijskiemu Kjeldowi Nuisowi rozwinąć spektakularną prędkość 93 km/h. Następnie brała udział w rozwoju IceContact 3 jako kierowca testowy.

 

W wyścigach Extreme E, które będą transmitowane na żywo w całej Europie, wszystkie zespoły wystartują identycznymi pojazdami: SUV-ami ODYSSEY 21, wyposażonymi w 37-calowe opony wyścigowe CrossContact Extreme E, które zostały specjalnie opracowane dla tej serii przez Continental i niezawodnie przenoszą 550 KM mocy pojazdu niezależnie od sytuacji i rodzaju nawierzchni.

Kalendarz Extreme E 2021

  • Al-Ula, Arabia Saudyjska – 3/4 kwietnia
  • Dakar, Senegal – 29/30 maja
  • Kangerlussuaq, Grenlandia – 28/29 sierpnia
  • Santarem, Brazylia – 23/24 października
  • Ushuaia, Kraina Ognia – 11/12 grudnia

 

Źródło: Continental

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).