Mieli palić śmieci na budowie – spalali olej w warsztacie | MOTOFAKTOR

Mieli palić śmieci na budowie - spalali olej w warsztacie

person Adrian Januszkiewicz 14/03/2019

Wezwani do spalania śmieci na budowie stołeczni strażnicy nie potwierdzili zgłoszenia mieszkańców, ale odkryli w sąsiedztwie zatruwający środowisko warsztat samochodowy.

11 marca br. patrol Referatu ds. Kontroli Środowiska stołecznej Straży Miejskiej kontrolował budowę na terenie Ursusa, gdzie według mieszkańców miały być palone odpady. Te informacje się nie potwierdziły, ale skoro mieszkańcy twierdzili, że śmieci są palone, strażnicy poszli tym tropem – i to dosłownie, bo w powietrzu czuć było zapach palonego oleju.

 

Zapach zaprowadził prosto do sąsiedniego warsztatu samochodowego. Już na jego placu strażnicy odkryli śmieci komunalne zmieszane z niebezpiecznymi odpadami, na dodatek składowane sprzecznie z przepisami. Wewnątrz warsztatu znaleziono piec zasilany zużytym olejem, który jednoznacznie został zakwalifikowany do kategorii “truciciel”.

Wobec właściciela warsztatu zastosowano surowe sankcje, nakazując uprzątnięcie terenu oraz dostosowanie ogrzewania budynku do zgodnego z przepisami. Ekopatrol na pewno wróci, by sprawdzić, czy zalecenia zostały zrealizowane.

 

Źródło: Straż Miejska Warszawa

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).