Michelin rozszerzy zakres działalności | MOTOFAKTOR

Michelin rozszerzy zakres działalności

person Adrian Januszkiewicz 12/04/2021

Podczas Capital Markets Day Grupa Michelin zaprezentowała nowy plan strategiczny "Michelin in Motion" i ambicje "All Sustainable" do 2030 r.

Założone przez Michelin cele mają pomóc w osiągnięciu równowagi między priorytetami ludzkimi, środowiskowymi i ekonomicznymi.

Chcemy generować silniejszy, zrównoważony wzrost i tworzyć wartość, która równoważy ludzi, planetę i wyniki gospodarcze. Dzięki nowemu planowi strategicznemu„ Michelin in Motion ”Grupa wkracza na ambitną ścieżkę wzrostu na następne 10 lat. Chociaż my Pozostając wierni naszej podstawowej misji, planujemy zdecydowanie zmienić tożsamość Grupy do 2030 r. poprzez rozszerzenie o nowe działania o wysokiej wartości dodanej związane z oponami i nie tylko. Florent Menegaux dyrektor generalny Grupy Michelin

Nowe ambicje społeczne i środowiskowe do 2030 r.

Michelin wyznaczył na najbliższą dekadę dwa priorytety, które uzupełniają jego cele w zakresie wzrostu gospodarczego i wyników: zachęcanie do rozwoju i spełnienia swoich pracowników oraz lepsza ochrona planety.

Kobiety na stanowiskach zarządzających, zrównoważone materiały i redukcja emisji CO2

Podczas Dnia Inwestora Grupa wyraziła również swoje cele w zakresie uzyskania wskaźnika zaangażowania pracowników powyżej 85% oraz zwiększenia odsetka kobiet na stanowiskach kierowniczych do 35%. Komitet Wykonawczy liczy obecnie 4 kobiety spośród 11 członków.

 

Wykorzystując swoje wysoce zaawansowane technologie w zakresie materiałów high-tech, Grupa planuje zwiększyć udział zrównoważonych materiałów w oponach w celu ochrony zasobów naturalnych. Do 2030 r. wszystkie jej produkty mają być w 40% wytwarzane z materiałów pochodzących ze źródeł biologicznych lub pochodzących z recyklingu, a celem jest 100% do 2050 r.

 

Aby jeszcze bardziej rozwinąć podejście „All Sustainable”, nowy plan strategiczny „Michelin in Motion” ma ograniczyć wpływ głównych negatywnych skutków zewnętrznych Grupy. Na przykład do 2030 r. firma Michelin spodziewa się zmniejszyć zużycie wody o 33% w porównaniu z 2019 r. i zmniejszyć emisję CO₂ ze swoich zakładów o 50% w porównaniu z 2010 r. Grupa dąży do osiągnięcia neutralności węglowej do 2050 r.

20-30% przychodów z obszarów niezwiązanych z oponami

Michelin nadal ma zamiar koncentrować się na oponach premium i specjalistycznych. Grupa będzie również nadal produkować opony do pojazdów elektrycznych.

 

Poza tym Grupa ma rozszerzyć również usługi i rozwiązania w zakresie mobilności połączonej i danych. Obecnie Michelin zarządza ponad 13 milionami połączonych obiektów, a liczba ta stale rośnie.

 

Ponadto, dzięki wiedzy z zakresu fizyki i chemii materiałów high-tech, Michelin spodziewa się zintensyfikować swój rozwój w tym sektorze o dużym potencjale: wysokowydajnych polimerach, zastosowaniach medycznych, ekologicznych materiałach pochodzących ze źródeł biologicznych i pochodzących z recyklingu oraz drukowaniu metali w 3D. Grupa chce również zostać światowym liderem w dziedzinie mobilności wodorowej, dostarczając wodorowe ogniwa paliwowe lub komponenty za pośrednictwem swojej spółki zależnej Symbio.

 

Wszystkie te zmiany w sektorze usług i rozwiązań lub materiałów high-tech powinny generować 20-30% przychodów Michelin w 2030 roku.

 

Źródło: Michelin

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).