Michelin i Porsche Panamera z nowym rekordem Nurburgringu | MOTOFAKTOR

Michelin i Porsche Panamera z nowym rekordem Nurburgringu

person Redakcja 26/08/2020

Nowe Porsche Panamera wyposażone w opony Michelin ustanowiło rekord okrążenia na północnej pętli toru Nurburgring.

Nowe Porsche Panamera, wyposażone w specjalnie przygotowane opony Michelin Pilot Sport Cup 2, ustanowiło rekord okrążenia na północnej pętli toru Nurburgring (20,832 km) dla aut luksusowych, który wynosi 7 minut i 29,81 sekundy.

 

Panamera, prowadzona przez Larsa Kerna, kierowcę testowego Porsche, została wyposażona w opony Michelin Pilot Sport Cup 2 ND0 275/35 ZR 21 z przodu i 325/30 ZR 21 z tyłu. Opony zostały opracowane dla nowego Porsche Panamera i będą dostępne jako opcja po wprowadzeniu samochodu na rynek.

Poprawiona dynamika poprzeczna pojazdu i zwiększony poziom przyczepności nowych opon Michelin PS Cup 2 miały istotny wpływ na zakręcie Schwedenkreuz. Udało się tam osiągnąć prędkości, które wcześniej wydawały mi się niemożliwe dla Panamery. Lars Kern

 

Opony Michelin Pilot Sport Cup 2, oferowane jako oryginalne wyposażenie wielu wiodących w swojej klasie modeli niemieckiego producenta pojazdów, w tym 918 Spyder, Cayman GT4, 911 GT3 i GT3 RS oraz 911 GT2 RS, wykorzystują technologie opracowane na najwyższym poziomie sportów motorowych. Technologie te są dostępne dla kierowców na drogach publicznych, umożliwiając czerpanie korzyści z najwyższego poziomu trwałości, przyczepności, doskonałego prowadzenia i bezpieczeństwa.

Zastosowane rozwiązania obejmują technologię wieloskładnikową bieżnika i konstrukcje karkasów, które zapewniają bardzo wysoki i stały poziom przyczepności w różnych warunkach pogodowych, a także sztywność opony zapewniającą doskonałą precyzję sterowania pojazdem, wyważenia i prowadzenia.

 

W efekcie pasjonaci motoryzacji mogą korzystać z wyjątkowego połączenia bezpieczeństwa i przyjemności z jazdy, co sprawia, że opony Michelin Pilot Sport Cup 2 nadają się do codziennego użytku na drogach oraz do jazdy w bardzo wymagających warunkach na torze.

 

Podczas wspólnego opracowywania opon przez inżynierów Michelin i Porsche, zostały one zoptymalizowane i dostrojone tak, aby odpowiadały cechom wymaganym przez Porsche dla nowej Panamery. Efektem współpracy są opony, które nie tylko zapewniają bardzo wysoką przyczepność, stałe osiągi i doskonały balans przód-tył, ale przede wszystkim wciąż spełniają europejskie przepisy dotyczące oporów toczenia (R117-2).

 

Źródło: Michelin

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).