Michelin: przejęcie spółki Camso | MOTOFAKTOR

Michelin: przejęcie spółki Camso

person Adrian Januszkiewicz 16/07/2018

Michelin poinformował, że za 1,45 mld dol. kupuje kanadyjską firmę Camso, specjalizującą się m.in. w produkcji gumowych gąsienic.

Produkty gumowe Camso najczęściej znajdują zastosowanie w w segmencie off-the-road, czyli wśród producentów gumowych gąsienic dla sprzętu rolniczego i skuterów śnieżnych. Roczna sprzedaż kanadyjskiej firmy przekracza 1 mld dolarów.

 

Przejęcie przez Michelina ma dać francuskiemu koncernowi silniejsze wejście w rynek opon i gąsienic dla transportu terenowego, a także generować synergie a poziomie około 55 mln dol. rocznie. Dzięki współpracy z Camso Michelin będzie światowym liderem na rynkach off-road, których zarządzanie będzie zlokalizowane w Magog w prowincji Quebec, korzystając z wiedzy i doświadczenia kierownictwa Camso oraz długiej obecności grupy w Kanadzie. za sprawą tej transakcji Michelin będzie reprezentował obrót ponad dwukrotnie większy niż Camso, będzie obsługiwany przez 26 fabryk, zgromadzi około 12 000 osób i skorzysta z rynków o zrównoważonej dynamice.

Michelin i Camso podzielają wiele wartości. To przejęcie jest wielką wspólną okazją. Michelin będzie mógł skorzystać ze wszystkich doświadczeń Camso na rynkach off-road i mobilności, a Camso w zakresie wiedzy specjalistycznej firmy Michelin na rynkach specjalistycznych. Jean-Dominique Senard Przewodniczący Grupy Michelin
Współpraca z zespołami terenowymi Michelin to fantastyczna okazja dla Camso. Firma osiągnie swoje ambicje, aby stać się światowym liderem na rynkach off-road i przekaże dynamizm swoim zespołom, swoje techniczne i przemysłowe mocne strony oraz koncentrację na kliencie. Transakcja została zatwierdzona przez wszystkich akcjonariuszy Camso. Pierre Marcouiller prezes Camso

 

Źródło: Michelin

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).