Meyle z szerokim programem sponsoringu na 2019 r.

person Adrian Januszkiewicz 5/04/2019

Również w 2019 r. Meyle zamierza aktywnie angażować się w motorsport i będzie kontynuować swoją działalność, jako sponsor Truck Racing czy serii DRIFT UNITED.

W Truck Racingu, driftingu, a teraz także wyścigach samochodów turystycznych Meyle pomaga tam, gdzie pojazdy i ich części muszą wytrzymywać największe obciążenia pod maksymalnymi osiągami. W Truck Racingu Meyle działa już od 2014 r. i będzie kontynuować swoje zaangażowanie także w 2019 r. W przyszłym sezonie hamburski producent po raz pierwszy będzie wspierać zespół utworzony wokół kierowcy wyścigowego Saschy Lenza. Obok technicznego wyposażenia ciężarówki wyścigowej o mocy powyżej 1000 KM w wysokiej jakości części Meyle odda do dyspozycji swoich inżynierów, którzy będą pomagali w warsztacie i w trakcie wyścigów jako partnerzy techniczni.

 

W tym roku Meyle rozszerza też swoją działalność poprzez zaangażowanie w kolejną profesjonalną serię wyścigów z zespołem T3 Motorsport GmbH. Wraz z Meyle jako sponsorem zespół ten będzie startował w Audi R8 LMS GT3 w 13 edycji ADAC GT Masters. Inżynierowie z Meyle będą wspomagali swoją wiedzą techniczną zespół utworzony wokół młodych kierowców Maximiliana Paula i Simona Reichera. Równocześnie Meyle wspiera także program rozwoju talentów zespołu T3 Motorsport, w którym wykorzystane zostaną Audi RS3 LMS TCR i VW Scirocco Cup. Te samochody i zespół będzie można zobaczyć nie tylko w NES 500, ale także w 24H Series. Nowy sezon ADAC GT Masters rozpoczyna się 26 kwietnia 2019 r. w Oschersleben. Oficjalne przedsezonowe testy ADAC GT Masters są zaplanowane na 9 i 10 kwietnia 2019 r. na tym samym torze w okolicach Magdeburga.

 

Oprócz zaangażowania w europejską serię wyścigów ciężarówek i zawody samochodów turystycznych Meyle będzie w 2019 r. ponownie głównym sponsorem popularnej niemieckiej ligi driftowej DRIFT UNITED. Dzięki analizie zamontowanych części zbierane będą cenne informacje przydatne podczas doskonalenia produktów. W zeszłym roku w wyniku tej współpracy powstał prototyp osi przedniej do indywidualnego pojazdu driftowego. Prace rozwojowe i testy są realizowane w ścisłej współpracy z DRIFT UNITED.

 

Historia firmy Meyle jest od zawsze związana ze sportami motorowymi: założyciel firmy Wulf Gaertner, jako pełen pasji kierowca rajdowy stanął w Ameryce Południowej przed wyzwaniem zdobycia wysokiej jakości części zamiennych do swojego samochodu, które w końcu sprowadził z Niemiec i tym samym położył kamień węgielny pod handel eksportowy. Wśród 50 inżynierów Meyle jest wielu entuzjastów sportów motorowych — podobnie jak sam założyciel firmy Wulf Gaertner. Działalność w sportach motorowych jest, zatem efektem osobistych pasji połączonych z produktami technicznymi o jakości dorównującej częściom z wyposażenia oryginalnego.

 

Dystrybutorami części MeyleMeyle-HDMeyle-Original i Meyle-PD są Auto Partner S.A. oraz Inter Cars.

 

Źródło: Meyle

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl
 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl
 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl