Meyle: tarcze przegubu elastycznego wału napędowego | MOTOFAKTOR

Meyle: tarcze przegubu elastycznego wału napędowego

person Adrian Januszkiewicz 17/07/2018

Meyle we współpracy z BOGE Elastmetall GmbH opracował nowe tarcze przegubu elastycznego wału napędowego w jakości Meyle-HD.

Poprzez współpracę obu producentów tarcza przegubu elastycznego wału napędowego jest teraz dostępna na rynku części zamiennych jako gotowy do montażu zestaw naprawczy Meyle-Smart Repair-Kit, składający się z wysokiej jakości tarczy przegubu elastycznego wału napędowego i odpowiednimi elementami montażowymi. Zoptymalizowany materiał, jak specjalna mieszanka gumy i stabilność nitkowanej przędzy we wnętrzu tarczy przegubu elastycznego wału napędowego, mają zapewniać lepsze działanie oraz ponadprzeciętną żywotność.

 

Uszkodzona tarcza przegubu może oznaczać wysokie ryzyko dla bezpieczeństwa jazdy i w ekstremalnym przypadku prowadzić do pęknięcia tarczy przegubu elastycznego wału napędowego – z daleko idącymi skutkami dla samochodu i kierowcy.

 

W wyniku kooperacji pomiędzy Meyle a BOGE powstała tarcza przegubu elastycznego wału napędowego, która z powodu swoich technicznych cech szczególnych i właściwości funkcjonowania jest, według zapewnień producenta, długo żywotna i niezawodna. W wyniku redukcji skoków momentu obrotowego oraz wytłumieniu i izolacji akustyki wału przy reakcji na zmiany obciążenia tarcza przegubu elastycznego wału napędowego ma być niezwykle sprawna.

 

W przypadku materiału ta część zamienna zwraca uwagę szczególnymi właściwościami: nowatorska i zoptymalizowana technika nawijania oraz polepszone właściwości odporności na rozciąganie i zgniatanie mają zapewnić zredukowane wewnętrzne tarcie, a tarcza przegubu elastycznego wału napędowego wytrzymać przez szczególnie długi okres eksploatacji. Zoptymalizowana mieszanka gumy, która jest stosowana w tarczach przegubu elastycznego wału napędowego Meyle-HD, może być obciążana do temperatury do 130 stopni Celsjusza.

 

Tarcza przegubu elastycznego wału napędowego Meyle-HD jest kolejnym rozwiązaniem naprawczym marki z Hamburga dla warsztatów i klientów, dzięki któremu przy niskich kosztach będzie można wymienić uszkodzone komponenty wału Cardana. Przez odpowiednio wczesną wymianę uszkodzonych części warsztaty i kierowcy mogą przy wybranych modelach zaoszczędzić wiele pieniędzy i czasu.

 

Meyle oferuje łącznie od zaraz 22 referencje tarczy przegubu elastycznego wału napędowego i pokrywa tym samym park samochodowy z ponad 19 milionów samochodów na całym świecie – planowane jest rozszerzenie oferty o nowe referencje. Warsztaty zyskują tutaj – jak przy wszystkich produktach Meyle-HD – z 4-letniej gwarancji.

 

Dystrybutorami części Meyle, Meyle-HD, Meyle-Original i Meyle-PDAuto Partner S.A. oraz Inter Cars.

 

Źródło: Meyle

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).