Meyle podsumowuje sezon w motorsporcie | MOTOFAKTOR

Meyle podsumowuje sezon w motorsporcie

person Adrian Januszkiewicz 21/11/2019

Podczas ADAC GT Masters i ETRC zespoły wspierane przez Meyle zachwycały kibiców trzymającymi w napięciu walkami o podium.

Również w sezonie sportów motorowych 2019 inżynierowie Meyle wspierali swoim technicznym doświadczeniem zespoły wyścigowe podczas ADAC GT Masters i FIA ETRC. Ponadto mieli możliwość dokładnego zapoznania się ze światem sportów motorowych. Z każdym kilometrem przejechanym na torze wyścigowym zbierali wartościowe dane i wiedzę, umożliwiając dalsze prace projektowe oraz optymalizację produktów.

Przy pomocy samodzielnie zaprojektowanego narzędzia dokumentacyjnego, tzw. RUNSHEET, byliśmy na przykład w stanie w czasie wyścigu dokumentować zużycie paliwa, zużycie opon, czasy na przejazdach, a także ustawioną konfigurację pojazdu oraz uwzględnić je w późniejszych analizach. Marc Erdmann inżynier Meyle

 

Najważniejszym wydarzeniem dla obydwu kierowców T3 Motorsport był wyścig na Hockenheimring we wrześniu. Tutaj duet drezdeńskiego zespołu uplasował się w pierwszej “10”, zajmując ósme miejsce, a w klasyfikacji juniorów obaj młodzi piloci wskoczyli na trzecie miejsce podium.

 

Firma Meyle postawiła sobie za cel wykorzystywanie wiedzy zdobytej na torze wyścigowym do rozwoju i usprawniania części, upraszczając w ten sposób codzienną pracę i zapewniając większą wydajność niezależnych warsztatów i ich pracowników. Tylko w Niemczech codziennie ponad 60 milionów właścicieli korzysta ze swoich samochodów osobowych. Jeżeli zaprojektowane części wytrzymają w warunkach toru wyścigowego, oznacza to, że dobrze spełniają wymagania ruchu drogowego i umożliwiają kierowcom bezpieczne dotarcie z punktu A do B przez długi czas.

 

Na podstawie informacji TÜV, statystyk wycofania produktu, a w szczególności opinii warsztatów i partnerów technicznych inżynierowie Meyle w siedzibie głównej w Hamburgu identyfikują w pojazdach części, które cechują się częstym i/lub przedwczesnym zużyciem. Przede wszystkim eksperci we własnym dziale rozwoju zajmują się obciążeniami kluczowymi dla występowania awarii oryginalnych części. Wzajemne oddziaływanie sił jest stale sprawdzane podczas całego procesu usprawniania i zostaje uwzględnione w nowo projektowanych częściach. W ten sposób można zapewnić, że zoptymalizowana część odpowiada specyfikacjom i wysokim wymaganiom jakości, a w przypadku linii produktowej Meyle-HD jest nawet lepsza od części oryginalnej.

Gruntowne testy

Inżynierowie Meyle projektują m.in. części podwozia i układu kierowniczego, które wytrzymują nawet wiele tysięcy kilometrów. Aby sprawdzić, czy części hamburskiej marki bez uszkodzeń wytrzymają silne obciążenia, kluczowe znaczenie ma współpraca techniczna w sportach motorowych. Podczas wyścigu produkty są gruntownie testowane, a wiedza jest bezpośrednio wykorzystywana w projektowaniu i optymalizacji produktów. Takiemu podejściu do rozwoju kierowcy na całym świecie zawdzięczają lepsze części i rozwiązania “Engineered by Meyle”.

 

Źródło: Meyle

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).