Meyer Logistik w programie Goodyear Total Mobility | MOTOFAKTOR

Meyer Logistik w programie Goodyear Total Mobility

person Adrian Januszkiewicz 19/11/2019

W celu maksymalizowania sprawności floty i zoptymalizowania przebiegów, firma Meyer Logistik wybrała kompleksowy program Goodyear Total Mobility.

Oferta łączy w sobie najnowszą generację opon Goodyear Gen-2, predykcyjne rozwiązania cyfrowe oraz wsparcie ogólnoeuropejskiej sieci serwisowej TruckForce. Podpisanie umowy poprzedziła szczegółowa analiza zgodności pakietu ze strategią firmy i specyficznymi potrzebami floty przewożącej żywność.

Punktualność i dyspozycyjność są kluczowe w naszych operacjach. Szczególnie w przypadku transportu kontrolowanego temperaturowo, każdy przestój pojazdu może wiązać się ze znacznymi dodatkowymi kosztami. Christopher Steyer szef floty i zarządzania projektami w Meyer Logistik

Inteligentna technologia zapewnia flocie mobilność

Jednym z elementów składowych Goodyear Total Mobility jest system Goodyear TPMS. Wykorzystuje on zaawansowaną telematykę, w tym opatentowaną technologię predykcyjną, do analizy danych pochodzących z systemu kontroli ciśnienia w oponach. Korzystanie z systemu TPMS Goodyear ma dawać flocie istotną przewagę, ponieważ ma pozwalać przewidzieć nawet 85% potencjalnych awarii opon i im zapobiec.

 

Czujniki dostarczają danych na temat temperatury opon i ciśnienia powietrza w czasie rzeczywistym, dzięki czemu można wykryć i skorygować stopniową utratę ciśnienia, zanim pojazd ulegnie awarii. Unikalna dla Goodyear TPMS jest technologia analizy prognostycznej o nazwie „G-Predict” – to opracowane przez firmę algorytmy analizujące potencjalne ryzyko związane z niskim ciśnieniem powietrza, utratą powietrza lub innym uszkodzeniem opon. Następnie system wysyła komunikat ostrzegawczy do kierownika floty, umożliwiający podjęcie aktywnych działań konserwacyjnych.

 

Firma Meyer Logistik wybrała również na swoje wyposażenie opony ciężarowe Goodyear i współpracuje z wybranymi partnerami w ramach sieci TruckForce. Lokalizacja i poziom usług świadczonych przez usługodawców są precyzyjnie dostosowane do potrzeb floty. Wysoce wykwalifikowani partnerzy TruckForce wspierają zarządzanie oponami w Meyer Logistik i przeprowadzają kwartalne kontrole floty w różnych bazach przedsiębiorstwa. W ramach nowego kontraktu montują również osprzęt dla systemu TPMS Goodyear w naczepach i dedykowane opony KMAX zoptymalizowane pod kątem przebiegu.

Wybraliśmy Goodyear jako naszego nowego partnera w dziedzinie mobilności, ponieważ system TPMS nie jest oddzielnym rozwiązaniem, lecz częścią kompleksowej oferty. Christopher Steyer

Pierwsze nowe pojazdy zamówione już z fabrycznie nowymi oponami drogowymi KMAX Gen-2

Niezależnie od miejsca i warunków dostawy – czy to latem, zimą, dniem czy nocą – wydajność serii Goodyear KMAX Gen-2 ma sprawdzać się w wymagających zastosowaniach. Większość dostaw realizowana jest od terminali spożywczych do znanych detalistów, w tym wielu zlokalizowanych w centrum miasta, gdzie codzienne trasy wymagają najeżdżania na krawężniki.

 

Oprócz wysokiej odporności na uszkodzenia, trwałość ma również ogromne znaczenie ze względu na różne siły działające na oponę podczas manewrowania lub skręcania. W najbliższych miesiącach Meyer Logistik będzie dysponowała około 1600 pojazdami wyposażonymi w drugą generację opon Goodyear. Nowe pojazdy zamawiane są już bezpośrednio z oponami KMAX Gen-2. Najnowsza generacja zoptymalizowana została pod kątem wydłużenia przebiegu nawet w trudnych warunkach pracy. Opony można łatwo zidentyfikować za pomocą identyfikatora RFID i podłączyć do systemu zarządzania oponami.

Podejście oparte na pełnym zakresie usług i zrównoważonym rozwoju

Niedobór kierowców jest znanym zjawiskiem, z którym boryka się cała branża, a któremu może częściowo zaradzić właściwe podejście do mobilności. Zrównoważony rozwój jest kolejnym ważnym obszarem zainteresowania w Meyer Logistik, co potwierdzają przyznane firmie nagrody, w tym Eco-Performance Award 2016 i 2018 oraz Europejska Nagroda Branży Transportowej za Zrównoważony Rozwój 2016.

Elementy składowe, takie jak wysokiej klasy opony, inteligentne aplikacje jak TPMS i eksperci wspierający efektywne zarządzanie oponami dla floty, przyczyniają się do bezpieczeństwa i komfortu naszych kierowców. Ułatwiają im pracę. Moim celem jest zaprojektowanie miejsca pracy dla naszych kierowców w najlepszy możliwy sposób i zaoferowanie bardzo dobrych warunków, aby zawód kierowcy stał się ponownie bardziej atrakcyjny. Wytrzymałe opony Goodyear i rozwiązania TPMS wspierają również nasze cele w zakresie zrównoważonego rozwoju, na przykład zmniejszenie zużycia opon. Inne pozytywne efekty ciągłego monitorowania ciśnienia powietrza w oponach to oszczędność paliwa i redukcja emisji CO2. Christopher Steyer

 

Źródło: Goodyear

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).