MEWA dla warsztatów samochodowych | MOTOFAKTOR

MEWA dla warsztatów samochodowych

person Adrian Januszkiewicz 22/05/2019

Tekstylne czyściwa wielokrotnego użytku, maty olejowe, myjki do części i przede wszystkim ogólną zasadę zarządzania tekstyliami przemysłowymi oferuje firma MEWA.

Zarówno czyściwa wielokrotnego użytku, jak i mata olejowa umożliwiają szybkie i niezawodne usuwanie lub bezpieczne usuwanie lub gromadzenie zanieczyszczeń, takich jak oleje, farby, rozpuszczalniki i smary, ponieważ te dwa produkty:

 

  • mają dobre właściwości ssące i czyszczące,
  • są solidne i skuteczne,
  • bardzo szybko wchłaniają płyny.

 

Klient może wybierać spośród czterech kategorii czyściw, które są dostosowane do danego zastosowania. Wysokiej jakości czyściwa wielokrotnego użytku tkane są ze specjalnych rodzajów przędzy. Dzięki temu są one niezwykle chłonne i w dużej mierze pozbawione kłaczków. Wchłaniają ciecze w ilości nawet dwa i pół raz większej niż same ważą.

 

Mata olejowa całkowicie wchłania skapujące ciecze. Są one pochłaniane przez zewnętrzną powierzchnię maty olejowej, a następnie bezpiecznie i czysto przechowywane w rdzeniu ssącym wykonanym ze specjalnej włókniny. W ten sposób powierzchnia zewnętrzna maty pozostaje sucha.

Ekonomicznie…

Wszystkie produkty firmy MEWA oferowane są w ramach tzw. pełnej usługi. Oznacza to, że najpierw dostarczane są czyste produkty tekstylne (czyściwa lub maty olejowe), następnie od klienta odbierane są zabrudzone produkty, po ich wypraniu czyste już produkty ponownie wysyłane do klienta. MEWA przyjmuje na siebie wszystkie zobowiązania, wynikające z przepisów bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Takie rozwiązanie jest bardzo ekonomiczne, ponieważ użytkownik może zaoszczędzić czas i wysiłek związany z zamawianiem, magazynowaniem i logistyką i tym samym może się skoncentrować na swojej zasadniczej działalności.

Ekologicznie…

Zarówno czyściwa, jak i maty olejowe mogą być używane wielokrotnie. Przestrzegając ustawowych wymogów w zakresie ochrony środowiska i utylizacji, czyściwo można prać na przykład do 50 razy, a następnie przekazać czyste już szmatki użytkownikowi. Dzięki termicznemu recyklingowi wypłukanych zanieczyszczeń – głównie są to zużyte oleje pozyskane z czyściw – MEWA pokrywa do 80% zapotrzebowania na energie niezbędną dla eksploatacji linii suszących i piorących w procesie prania tekstyliów przemysłowych.

 

Dostawca usług tekstylnych zajmuje się całą logistyką, czyli odbiorem, praniem, dostawą. Klient nie musi już troszczyć się o wypełnianie odpowiednich dokumentów i pozbywanie się zużytych odpadów. MEWA przyjmuje wszystkie te zobowiązania na siebie. Klient otrzymuje od firmy MEWA potwierdzenie, że czyściwa nie są odpadem, a więc nie podlegają przepisom ustawy o odpadach.

Myjka do czyszczenia części Bio-Circle, którą firma MEWA oferuje w ramach pełnej usługi, szybko usuwa mocno przywierające do powierzchni części oleje, chłodziwa, wosk i smary. Płyn czyszczący nie zawiera żadnych rozpuszczalników chemicznych, ale czyści na bazie naturalnych mikroorganizmów. Powodują one biologiczny rozkład zanieczyszczeń. Brak jest emisji lotnych związków organicznych. Te ekologiczna myjka różni się zatem od konwencjonalnych stołów z pędzlem do czyszczenia na zimno.

 

Źródło: MEWA

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).