Mewa obecna na Targach Bezpieczeństwa Pracy w Przemyśle | MOTOFAKTOR

Mewa obecna na Targach Bezpieczeństwa Pracy w Przemyśle

person Redakcja 18/05/2023

W dniach 30.05-2.06.2023 r. w Poznaniu odbędą się Targi Bezpieczeństwa Pracy w Przemyśle. Wśród wystawców będzie firma Mewa z odzieżą roboczą i ochronną.

 

Odzież robocza i ochronna stosowana jest niemal we wszystkich dziedzinach przemysłu. W wielu sektorach przemysłu są czynności, które niosą ze sobą ryzyko urazu dla wykonującego je pracownika. W takim przypadku pracodawca jest zobowiązany zadbać o odpowiednie środki bezpieczeństwa. Większe bezpieczeństwo może zapewnić pracownikom m.in. specjalna odzież ochronna. Odzież robocza stosowana jest natomiast tam, gdzie odzież własna pracownika może ulec zniszczeniu lub zostać silnie zabrudzona podczas wykonywania prac.

 

Odzież robocza dla przemysłu musi być wytrzymała, bezpieczna, a jednocześnie wygodna. Elastyczne i oddychające tkaniny oraz ergonomiczny krój zapewniają maksymalną swobodę ruchów i optymalny komfort noszenia. Ważne są również inne aspekty odzieży roboczej i ochronnej: wygodne i praktycznie rozmieszczone kieszenie oraz szlufki, wzmocnienia ochronne wokół kolan, łokci i ramion itp. Odzież ochronna musi skutecznie chronić użytkowników przed zagrożeniami w ich środowisku pracy. Musi ona łączyć komfort noszenia z odpowiednią funkcją ochronną. Komfort może oznaczać również, iż nie trzeba troszczyć się o zaopatrzenie w taką odzież oraz o jej konserwację. Usługi tekstylne umożliwiają regularne zaopatrywanie pracowników w odzież roboczą i ochronną odpowiedniej jakości. Będąc dostawcą takich usług, firma Mewa zaprezentuje odzież roboczą i ochronną dla przemysłu na Międzynarodowych Targach ITM Industry Europe w ramach Salonu Bezpieczeństwa Pracy w Przemyśle, który odbywać się będzie w dniach od 30 maja do 2 czerwca 2023 r.

Wszystko dla potrzeb przemysłu

Podczas Targów Mewa zaprezentuje odzież roboczą i ochronną, taką jak spodnie i kurtki robocze oraz kombinezony z kolekcji Mewa Dynamic Industry, które mogą być stosowane w niemal każdym sektorze przemysłu.

 

Odzież robocza Mewa Dynamic Construct
Odzież roboczą Mewa Dynamic Construct może być noszona zarówno w zakładzie produkcyjnym, jak i na budowie, Fot. Robertino Nikolic

Z kolei odzież robocza Mewa Dynamic Construct wyposażona jest w większą ilość kieszeni na narzędzia i inne materiały niezbędne podczas pracy i tym samym bardziej nadaje się dla osób zatrudnionych w rzemiośle. W ramach tej kolekcji dostępne są również spodnie oraz kurtki robocze przeznaczone dla kobiet.

 

W nadchodzące niebawem upalne dni, podczas prac wykonywanych na zewnątrz, pracownicy chętnie ubiorą koszulki, np. z kolekcji Basics Air.

 

Bezpieczną i komfortową pracę spawaczy zapewnić może odzież ochronna Mewa Dynamic Flame.

 

Odzież o wysokiej widoczności Dynamic Reflect z elementami fluorescencyjnymi pomoże każdemu, kto bez względu na pogodę pracuje w trudnych warunkach atmosferycznych, np. przy robotach drogowych, i musi być przy tym bardzo dobrze widoczny.

 

Odzież robocza z najnowszej kolekcji Mewa Peak to tzw. produkt hybrydowy. Posiada ona strefy ocieplające i chłodzące, a także obszary elastyczne lub ochronne. Zastosowane przędze poliestrowe wykonane są wyłącznie z przetworzonych butelek PET po wodzie mineralnej. Elastyczne wstawki w kurtkach i spodniach zapewniają maksymalną swobodę ruchów, a odporne na ścieranie wstawki wzmacniają okolice kolan, łokci i ramion, zwiększając jednocześnie trwałość odzieży. Ta odzież robocza może być stosowana w niemal wszystkich sektorach przemysłu.

 

Mewa ma w ofercie również odzież roboczą dla kobiet.
Mewa ma w ofercie również odzież roboczą dla kobiet, Fot. Robertino Nikolic

Wszystko od jednego dostawcy

Firmy, które decydują się korzystanie z takiej pełnej usługi, oszczędzają czas i pieniądze, albowiem to usługodawca przejmuje od użytkownika wszystkie zadania związane z odzieżą, takie jak pranie, przechowywanie, konserwacja i niezbędne dostosowanie odzieży w przypadku zmiany personelu lub rozmiarów odzieży. Mewa od początku wspiera użytkowników fachowym doradztwem przy wyborze odzieży i wyposażenia ochronnego. Pakiet usług obejmuje również regularne kontrolowanie funkcji odzieży istotnych z punktu widzenia bezpieczeństwa użytkownika.

 

Podczas Międzynarodowego Salonu Bezpieczeństwa Pracy w Przemyśle w Poznaniu firma Mewa będzie obecna w Hali 5A przy stoisku nr 33.

 

Źródło: Mewa

Zdjęcie główne: Tobias Etzer

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).